توانمندی‌های بانوان روستای بیده به نمایش گذاشته شد


به مناسبت فرارسیدن روز ملی روستا نمایشگاه صنایع‌دستی بانوان به همت نماینده بانوان بفروئیه در روستای بیده برگزار و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بانوان این روستا به نمایش گذاشته شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، این نمایشگاه که تا پانزدهم مهرماه در موسسه سپید مهر روستای بیده در 12 غرفه برپاشده است؛ صنایع‌دستی بانوان در بخش‌های چرم‌دوزی، عروسک بافی، بافتنی، حصیربافی و تابلوهای سه‌بعدی به نمایش گذاشته‌شده است.

بخشدار بفروئیه روستاها را قلب تپنده تولید و اقتصاد و خودکفایی خواند و گفت: به حمدالله به برکت انقلاب اسلامی، فقر و فلاکت از روستاها رخت بربسته و به محل توسعه و آبادانی تبدیل‌شده است.

محمد اسماعیلی افزود: امروز روستاها با برخورداری از زیرساخت‌های برق، گاز، آب، مخابرات و جاده مسیر رو به رشدی را در پیش‌گرفته است به‌طوری‌که زندگی در روستاها دور از بسیاری از دغدغه‌هایی که شهرنشینان دارند برای مردم لذت‌بخش‌تر شده است.

وی بابیان اینکه حیات جامعه به روستا و روستانشینان گره‌خورده است گفت: این روستا و مردم روستاها هستند که با تولید محصولات کشاورزی و حفظ محیط‌زیست، رشد و توسعه و خودکفایی کشور را حفظ می‌کنند بنابراین سیاست‌های توجه به مناطق روستایی و کاهش مهاجرت به شهرها و تأمین امکانات در روستاها و احیاء صنایع‌دستی و سنتی و ایجاد اشتغال پایدار می‌تواند روح امید را در مناطق روستایی همچنان حفظ کند.

نماینده بانوان بفروئیه گفت: یکی از غرفه‌های این نمایشگاه به آثار بانوی معلول اختصاص دارد که باوجود نقص جسمی، آثار هنری جالبی را خلق کرده است.

خانم فاضلی حمایت مسئولین از این بانوی معلول را خواستار شد و افزود: حمایت و پشتیبانی مسئولین موجب شکوفایی استعدادها، انگیزه و خودباوری در بانوان می‌شود.

وی افزود: فعالیت‌های آموزشی علاوه بر احیاء برخی صنایع‌دستی در سال‌های اخیر، باعث نشاط و شادابی، رونق کسب‌وکار و اقتصاد و اشتغال‌زایی پایدار در روستاها شده است که در طولانی‌مدت می‌تواند از مهاجرت روستائیان به مناطق شهری و حاشیه شهرها جلوگیری کند.


آدرس کوتاه :