فرماندار ميبد :

تلاشهاي ارزنده اعضاي ستاد نوروزي مايه مباهات است


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان میبد، ضمن گرامیداشت ایام ولادت حضرت رسول اکرم(ص) ، هفته وحدت و سالروز شهادت نواب صفوي بيان داشت : شهرستان میبد يكي از شهرهاي باستاني با قدمت حدود 7 هزار ساله که بعد از مرکز استان با برخورداري ازحد اقل ۶۰۰ هکتار بافت باستانتي و تاریخی و اماکن ارزشمند است. هرساله مورد استقبال توریست های داخلی و خارجی قرار می گیرد و هر سال شاهد افزایش بسیار خوب و وصف ناپذیر مهمان های نوروزی در شهرستان هستیم که بعضاً شهر را پر رونق، پویا و با نشاط می کند و لذت خاصی به انسان دست می دهد و این نشات گرفته از تلاش های ارزنده شما بزرگواران و اعضای ستاد تسهیلات نوروزی و ناشی از دلسوزی و مهمان نوازی حد اكثري شما و ساير همكاران مردم و مسئولان است که مایه بسی مباهات و افتخار است .
فرماندار ميبد :


فرماندار ميبد در ادامه با اشاره به این که ما میراث گذشتگان را پاس می داریم افزود : میبد از گذشته تاريخ تا کنون نخبگان، علماي طراز اول ، دانشمندان طراز اول كشور ، هنرمندان و معماران ارزنده ای داشته که ما به آن ها افتخار مي كنيم و آنرا مايه مباهات مي دانيم  . در زمانی که کسی از این همه ابزارهای نوین ساختمانی و به روز بهره مند نبود، اما ذوق و هنر منجر به خلق آثار ارزشمندی شده و وظیفه میراث است که بتواند این آثار را حفظ کند.
محمد رضا رجائي تصریح کرد: گاهی اوقات بر اثر ضعف مدیریت میراث، چه گاها در مرکز استان و چه در شهرستان و دخالت های بیجای برخی از مسئولین ما شاهد تخریب آثار گرانسنگ تاریخی هستیم . باید در این زمینه فرهنگ سازی شود و مردم نیز قدر ارزش آثار تاریخی را بدانند و در حفظ آن همکاری کنند.
فرماندار میبد ادامه داد : این بی هنری میراثی ها و بعضی مسئولین دیگر است و ممکن است عزیزی نباید در برخی موارد دخالت کند و دخالت می کند و این اتفاقي كه نبايد بيفتد رخ مي دهد . وی وظیفه میراث فرهنگی، شهرداری، شبکه بهداشت و درمان، ستاد اسکان و دستگاه های فرهنگی در بحث گردشگری را سنگین تر از دیگر نهادها برشمرد و تصریح کرد: اگر هنر داشته باشیم می توان تاریخ میبد را با زبانی زیبا و سلیس به مردم معرفی کنیم و علاقه مندان به آثار تاریخی را جذب نماییم.
رجایی، مساجد، انبارها، نارین قلعه، موزه های فرش و زیلو و دیگر بناهای تاریخی میبد را شاهد این دعا دانست و گفت: خواهش من از همه این است که به این موضوع توجه شود.
فرماندار میبد در ادامه افزود: آموزش و پرورش میبد مسئول ستاد اسکان مسافران نوروزی است و همه ادارات، دستگاه ها و نهادهای آموزشی موظفند در جهت اسکان همه مهمانان و مسافران همکاری نمایند.
رجایی با اشاره به اینکه گاهی اوقات بدحجابی در میان تعداد محدودی از توریست ها و مهمانان رخ می دهد تصریح کرد: اداره تبلیغات اسلامی باید در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشد. وی همچنین شیوه امر به معروف و نهی از منکر را تعریف شده دانست و گفت: باید در صورت لزوم امر به معروف و نهی از منکر به صورت درست، منطقی و ظریف صورت گیرد.
 
موحدي فر رئیس ستاد اسکان میید نیز با بیان اینکه سال گذشته توسط ۷۵ نفر عامل اجرایی،۲۳هزار نفر در ۲۵ مدرسه شهرستان اسکان داده شده اند گفت: با تجهیزات موجود توانایی گسترش و پذیرش بیشتر را نداریم و اعتبارات موجود در این زمینه کافی نمی باشد. بدهی سال گذشته ستاد اسکان میبد را ۱۲۵میلیون ریال عنوان کرد و افزود: به ازای هر نفر مسافر اسکان مبلغ ۱۰ هزار ریال نیاز است تا خدمات رسانی در این حوزه صورت گیرد.
آدرس کوتاه :