رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور:

تقویت توان داخلی از محورهای توسعه کشور است


رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به همراه سرپرست معاونت فرمانداری میبد از نارین قلعه، یخچال خشتی، مجموعه کاروانسرای شاه‌عباسی، برج کبوتر خانه، موزه زیلو، چاپارخانه و شهرک صنایع‌دستی میبد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، دکتر رضا معصومی راد بابیان اینکه تمام مساعی ما در سازمان برنامه بودجه بر این است که اتکا مان را به سمت کاهش وابستگی به درآمد نفت ببریم گفت: تقویت توان و ظرفیت داخلی یکی از محورهایی است که می‌تواند برای توسعه کشورمان مورداستفاده قرار بگیرد.

معصومی راد توسعه گردشگری مذهبی و فرهنگی را یکی از مقولات بسیار مهم وجدی در کشور عنوان کرد و گفت: آثار و جاذبه‌های ما از جنس جاذبه‌های فرهنگی هستند و زیارتگاه‌ها و امامزاده‌های که درکل کشور پراکنده هستند از محورهای جاذب برای گردشگران داخلی ما هستند،

وی آثار و بناهای تاریخی را ظرفیت‌های گردشگری خارجی دانست و گفت: در شهرستان میبد نارین قلعه، یخچال، مجموعه کاروانسرای شاه‌عباسی و بافت تاریخی و حتی صنایع‌دستی این می‌تواند برای مردم این شهر اشتغال بسیار خوبی را فراهم کند.

معصومی راد خاطرنشان کرد: آنچه ما درمیبد دیدیم زمینه و مبنایی خواهد بود تا بتوانیم در طرح‌های عمرانی که برای بافت تاریخی و کمک‌های فنی اعتباری وجود دارد به‌طور خاص در موافقت‌نامه‌هایی که با میراث فرهنگی مبادله می‌کنیم عناوین مربوط به میبد را حتماً در آن بگنجانیم.

وی افزود: آنچه ما از میبد در هنر، معماری، فرهنگ و صنایع‌دستی دیدیم، به‌عنوان مضامین و عناصری از فرهنگ، همه‌اش قابل مباحات و شایستگی است.

رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: این نبوغ و خلاقیت بسیار نیک مردم شهرستان میبد برای تک‌تک ایرانی الهام‌بخش است که توانستند در دل کویر این‌همه خلاقیت و ظرافت را پدید بیاورند و این‌ها را باید حفظ و برای مردم و گردشگران معرفی کنیم تا از رهگذر دیدار این آثار و مفاخر و هنرها و ظرایف به هویت ما پی ببرند که کی بودیم و چطور توانستیم با کمبودها و قلت منابع آب و کاستی‌هایی که در این طبیعت و اقلیم وجود داشته چه کیمیاگری‌ها و هنرنمایی‌هایی بکنیم.


آدرس کوتاه :