تقدیر معاون استاندار یزد از فرماندار میبد به‌خاطر طرح مهندسی مهاجران


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، بخشی از آمار بی‌سوادی به استان یزد را ناشی از مهاجرت‌های مدیریت نشده به استان دانست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، پيش از ظهر سه‌شنبه 24 شهریورماه دومين جلسه شوراي پشتيباني سوادآموزي استان در سال جاری با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، مديركل امور اجتماعی و فرهنگي استانداري، مديركل آموزش‌وپرورش استان و جمعي از مسئولين استان در سالن مرحوم حميديا استانداري برگزار شد.
"محمدعلي طالبي" در اين جلسه ضمن تبريك سالروز ازدواج حضرت علي(ع) و حضرت زهرا(س) اظهار داشت : شعار روز جهاني سوادآموزي در سال 2015"سوادآموزي و جوامع پايدار" است و مهم‌ترین ويژگي در نظر گرفته‌شده برای آن، بحث يادگيري مادام‌العمر‌است كه اين شاخص در دين مبين اسلام و فرمايشات حضرت رسول (ص) همواره توصیه‌شده است.
وي ادامه داد: مقام معظم رهبري و رياست محترم جمهور توجه و اهتمام ویژه‌ای به ریشه‌کنی بی‌سوادی در كشور دارند و بايد راهكارهاي تشويقي براي باسواد شدن بی‌سوادان ديده شود.
طالبي ضمن تشكر از فرمانداران شهرستان‌های يزد، ميبد و اشكذر به خاطر تلاش‌های فراوان آن‌ها در حوزه ریشه‌کنی بی‌سوادی در شهرستان‌های مذكور تصريح كرد : "طرح مهندسي مهاجرين و اتباع خارجه" كه در شهرستان ميبد انجام‌شده و در كنار اين طرح بی‌سوادان اين شهرستان نيز شناسایی‌شده‌اند، می‌تواند به‌عنوان الگو در جلسه نشست مشترك فرمانداران مطرح و از اين طرح در ساير شهرستان‌های استان نيز استفاده شود.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در بخش ديگري از سخنان خود به پديده مهاجرت در استان اشاره كرد و گفت : بخشي از بی‌سوادی استان به علت وجود مهاجرين و اتباع خارجي بی‌سواد و کم‌سواد در استان است كه بايد اين مهاجرت را مديريت و تهديدهاي آن را به فرصت تبديل كنيم.
طالبي بابیان اينكه امروز استان يزد مسئولیت بعضي از مناطق كشور در حوزه ايجاد اشتغال را نيز بر عهده دارد اظهار داشت : باید با سرمایه‌گذاری در حوزه "صنايع هاي تك" كه استان يزد سرشار از اين ظرفیت‌ها است زمينه حضور مهاجرين بی‌سواد و کم‌سواد در استان را كاهش دهيم و بستر را براي اشتغال نيروهاي تحصیل‌کرده داخل و خارج استان فراهم نماییم.
گفتني است در ابتداي دومين جلسه شوراي پشتيباني سوادآموزي استان، فرمانداران شهرستان‌های يزد و اشكذر، معاون فرماندار ميبد و هركدام از افراد عضو جلسه به ارائه گزارش عملكرد خود در 6 ماهه اول سال جاری درزمینهٔ ریشه‌کنی بی‌سوادی در استان پرداختند.
آدرس کوتاه :