فرماندارمیبد:

تغییر کاربری‌ در صنعت زیلو با نگاه جدید و علمی به آن صورت گیرد


فرماندارمیبد در جلسه خوشه زیلو، با ستودن تلاش‌های جهاد دانشگاهی در تغییر کاربری‌های ایجادشده در زیلو گفت: با نگاه جدید و علمی به صنعت زیلو، می‌توان تغییر کاربری‌هایی در آن ایجاد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، جلسه خوشه زیلو با حضور"حسین فلاح" فرماندار، "علیرضا ابوالحسنی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، " محمدرضا دهقانی" معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان، "دهقان" نماینده شرکت شهرک‌های صنعتی استان در فرمانداری میبد برگزار شد.

فرماندارمیبد در این جلسه گفت: زیلو فرشینه‌ای است که به معنی واقعی با علمی که به آن وجود داشته، توسط زیلوبافان بافته می‌شده است.

حسین فلاح افزود: تغییر کاربری‌هایی که توسط جهاد دانشگاهی به زیلو داده است نظیر پارتیشن، کیف و کفش کاری است که در فرآیند صنعت زیلو می‌تواند موردتوجه باشد، همان‌طور که به‌عنوان یک سؤال فنی از طرف کارشناسان شورای جهانی صنایع‌دستی مطرح شد.

فلاح در ادامه در ارتباط با همکاری مسئولین شهرستان میبد با جهاد دانشگاهی درزمینهٔ ایجاد خوشه زیلو قول مساعد داد و اظهار امیدواری نمود این همکاری در سایه همراهی و همدلی در راستای انجام یک کار اجرایی و کاربردی ادامه پیدا کند.

"علیرضا ابوالحسنی " معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد نیز در این نشست با اشاره به بافت زیلوهای ماشینی باکیفیت پایین نخ آن‌ها که در حال ضربه به زیلوی میبد است، گفت: همدلی و همکاری در میان مردم میبد وجود دارد و مهم این است که با عملی شدن تئوری‌ها میبد به‌حق خود در هنر صنعت زیلو برسد.

"جواد حمیدیان" کارشناس پیگیری‌های فرمانداری نیز در این نشست، تلفیق بین طرح‌های قدیم و جدید که لازمه پرداختن به هنر زیلو با نگاه علمی و جدید است را، یادآور شد.

" محمدرضا دهقانی" معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان یزد با اشاره به این‌که فعالیت‌های اجرایی توسعه خوشه زیلو در میبد به‌زودی آغاز خواهد شد، بیان کرد: همکاری، تعامل و اعتماد بین مسئولان، مردم و تیم توسعه می‌تواند زمینه توسعه کسب‌وکار زیلو را در این شهر تاریخی فراهم آورد.

در پایان جلسه "دهقان" نماینده شرکت شهرک‌ها نیز روند توسعه خوشه را تبیین و مراحل آن را توضیح داد.


آدرس کوتاه :