تظاهرات در مقابل مقر سازمان ملل در نيويورك

تظاهرات در مقابل مقر سازمان ملل در نيويورك


همزمان با حضور آقاي محمود احمدی نژاد در نیویورک، تعدادی از مخالفان و منتقدان او به این شهر آمده اند تا مانند رئیس جمهور ایران نظرشان را به وسیله رسانه های گروهی منعکس کنند.
تظاهرات در مقابل مقر سازمان ملل در نيويورك
رييس جمهور كشورمان قرار است بعد از ظهر سه شنبه به وقت نیویورک در مقر سازمان ملل متحد سخنرانی کند. سخنرانی آقای احمدی نژاد در شصت و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد ساعاتی بعد از نطق جورج بوش، رییس جمهور آمریکا انجام خواهد شد.
در حاشيهجمعي از افراد از گروههاي مختلف با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی در هتلی در مقابل مقر سازمان ملل متحد، همانند آقای احمدی نژاد از فرصت پیش آمده برای بیان نظرات خود استفاده کردند. در اين تجمع آن چه كه به وضوح به چشم مي خورد اين كه برای گروه های قدرتمند یهودی در نیویورک برنامه هسته ای ایران بیش از هر چیز دیگر نگران کننده است.
سازمان های یهودی مختلفی در روز دوشنبه مقابل مقر سازمان ملل متحد جمع شدند تا به حضور آقاي احمدی نژاد اعتراض کنند.دلیل عمده حساسیت این گروه ها به رئیس جمهور ایران، تاکید او بر محو اسرائیل از نقشه جهان و نفی هولوکاست، کشتار گسترده یهودیان در دوران جنگ جهانی دوم است.
                                                          
البته همه حاضران در تجمع اعتراض آمیز مقابل سازمان ملل متحد ه گروه های یهودی تعلق نداشتند و بعضی از آنها از هواداران سازمان مجاهدین خلق بودند.
در این حال، بسياري از گروه های طرفدار صلح هم در محل حاضر شدند تا به مواضع "ضد ایرانی" تظاهرکنندگانی که برخی از آنها خواستار بمباران تاسیسات اتمی بوشهر بودند، اعتراض کنند. منیژه صبا از ایالت نیوجرسی به نیویورک آمده است. او می گوید: " باید جلوی دروغ هایی که درباره ایران گفته می شود، ایستاد."
آدرس کوتاه :