معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار یزد:

تسهیل امور و تغییر رویکردها در اداره امور کشور ضرورت دارد


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار یزد در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان میبد، گفت: باید برای پیدا کردن راهکار از میان قوانین دست‌وپا گیر برای تسهیل امور و نیز تغییر رویکردها در اداره کشور توجه شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، جلسه کارگروه اشتغال شهرستان میبد با حضور " علی زینی وند" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد، "حسین فلاح" فرماندار، " اصغر نور اله زاده" مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور و جمعی از مسئولین در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار یزد در این جلسه، گفت: باید با تغییر رویکرد ارزان اداره کردن کشور، شفافیت قوانین، رانت زدایی از قوانین و تمرکززدایی در تصمیمات در سطح کلان موردتوجه قرار گیرد.

علی زینی وند گفت: بر اساس ظرفیت شهرستان ضرورت دارد طرح‌هایی را ارائه داد که منجر به تولید شود.

زینی وند حرکت به سمت مشاغل خرد را عامل توسعه اقتصادی کشور و فعال کردن ظرفیت‌ها عنوان کرد که می‌تواند با همکاری دولت در ابتدا بازار فروش مشخص شود و بعد تعاونی جمع‌آوری ساخته‌ها و تولیدات تعریف شود و بعد وام و تسهیلات برای تولید تا زنجیره تولید کامل شود.

معاون اقتصادی استاندار یزد همچنین خواستار توجه صندوق کارآفرین امید به سمت استارت آپ های دانش‌بنیان شد.

وی در پایان تصریح کرد: دهه فجر فرصتی برای تحت تأثیر قرار نگرفتن دشمنان خارجی و دفاع کردن از نظام است.

 

توجه به عرضه و صادرات زیلو

فرماندارمیبد نیز با اشاره و همراهی به‌تمام‌معنای مردم شهرستان در فرآیند ثبت جهانی زیلو، گفت: در این حوزه مشکلاتی وجود دارد و نیاز است عرضه و صادرات زیلو با تعریف پکیجی موردتوجه قرار گیرد.

حسین فلاح افزود: شاهد پیشرفت‌هایی در حوزه صنایع‌دستی میبد هستیم که با رایزنی‌هایی به سمت صادرات نیز سوق داده‌شده است.

در این جلسه قرار شد جشنواره برترین‌های صنایع‌دستی با محوریت زیلو، حمایت از طرح یک روستا-یک محصول در دستور کار صندوق کارآفرینی امید کشور قرار گیرد و همچنین تسهیلات ویژه به بوم گردی، شرکت تعاونی بانوان، سفال و سرامیک و زیلوبافان در جهت تکمیل زنجیره تولید، توزیع و آموزش صنایع‌دستی شهرستان پرداخت گردد.

در پایان این جلسه نیز از مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور به‌پاس زحمات ارزنده ایشان در رونق شهرستان با اهداء هدیه‌ای تجلیل به عمل آمد.

بازدید از کارگاه‌های زیلوبافی و بافت تاریخی، افتتاح یک واحد تولیدی قند سنتی، کلنگ زنی ساختمان جدید صندوق کارآفرینی امید شهرستان و افتتاح طرح یک روستا- یک محصول از دیگر برنامه‌های مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور در سفر به میبد بود.


آدرس کوتاه :