مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها:

تسهیلات اشتغال‌زایی به روستاها از اولویت‌های دولت است


به مناسبت روز ملی روستا و عشایر مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها به همراه بخشدار مرکزی میبد، از روستای هدف گردشگری مزرعه کلانتر از توابع بخش مرکزی این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، صبح امروز یکشنبه 15 مهرماه به مناسبت روز ملی روستا و عشایر" محمود زارع رشکوئیه" مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها به همراه "محمدجواد احمدی" بخشدار مرکزی میبد، از روستای هدف گردشگری مزرعه کلانتر از توابع بخش مرکزی این شهرستان بازدید کرد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها در حاشیه این بازدید گفت: این حضور به مناسبت پانزده مهرماه روز روستا و عشایر بود تا به روستائیان و مسئولین محلی به لحاظ خدمات و تلاش‌هایشان در توسعه امور روستا تبریک و خسته نباشید بگوییم.

محمود زارع رشکوئیه با اشاره به خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول این سال‌ها به روستائیان افزود: به حمدالله نظام مقدس جمهوری اسلامی در این سال‌ها، خدمات خوبی به روستاها انجام داده و هم‌اکنون هم این حرکت‌های بسیار خوب برای توسعه روستاها استمرار دارد.

وی مشارکت دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی در روستاها با دستگاه‌های اجرایی برای بازسازی و بهسازی به‌ویژه بافت‌های تاریخی روستا را از برنامه‌های دولت عنوان کرد و افزود: در این راستا روستای مزرعه کلانتر از روستاهای موردنظر است که بنیاد مسکن، فرماندار و مسئولین دستگاه‌ها محلی با اعتبارات دهیاری‌ها توانسته تا بخشی از اقدامات موردنیاز این روستا را در بحث گردشگری و احیاء مرمت و بازسازی بناهای تاریخی در دستور کار قرار دهد که این اتفاق به نیکی انجام‌شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراها با اشاره به ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به روستائیان را یکی از برنامه‌های دولت خواند و گفت: بحث تسهیلات اشتغال‌زایی در مناطق روستایی یکی از اولویت‌های دولت است که تلاش می‌کنیم روستای مزرعه کلانتر جزء یکی از روستاهایی باشد که بحث اشتغال را به‌ویژه در حوزه گردشگری دنبال کنیم.

گفتنی است در حاشیه این بازدید در رابطه با مسائل و مشکلات این روستا در نشستی بحث و هم‌اندیشی و تصمیماتی اتخاذ گردید.


آدرس کوتاه :