تجلیل استاندار یزد از فرماندار شهرستان میبد


در مراسم آیین انتخاب میبد به‌عنوان شهر جهانی زیلو استاندار یزد از فرماندار شهرستان به‌پاس تلاش و همت متمایز ایشان در حوزه ثبت ملی و جهانی‌شدن هنر صنعت زیلو میبد با اهدا لوح تقدیر تجلیل نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، دوشنبه شب ۲۹ بهمن ماه در حاشیه مراسم آیین انتخاب میبد به‌عنوان شهر جهانی زیلو توسط «محمدعلی طالبی» استاندار یزد از «حسین فلاح» فرماندار شهرستان به‌پاس تلاش و همت متمایز ایشان در حوزه ثبت ملی و جهانی‌شدن هنر صنعت زیلو با اهدا لوح تقدیر تجلیل شد.

در لوح اهدایی خطاب به «حسین فلاح» آمده است: این خاک غنی که سرتاسرش مصلای عطر پاکی الهی است، مأمن ریشه‌های فرهنگ غنی و تمدن عظیم ایران است و تمامی دستانی که برای حفظ، احیاء و ماندگاری هنر- صنعت دستی این مرزوبوم به هم گره خوردند و این زنجیره مقدس را بر قله‌های پرافتخار فرهنگ اسلامی آویختند، حافظان و افتخارآفرینان واقعی صنایع‌دستی هستند.

در ادامه این لوح تقدیر اضافه‌شده است: بدین‌وسیله مراتب تقدیر و تشکر خود را به‌پاس تلاش و همت متمایز و ارزنده جنابعالی در حوزه " ثبت ملی و جهانی‌شدن هنر صنعت زیلو" اعلام می‌نمایم. امید است این حرکت عظیم فرهنگی موجب تثبیت فرهنگ اصیل ایرانی و ارتقاء جایگاه و هویت دینی و ملی‌مان گردد.

فرماندارمیبد در سخنرانی این مراسم با تشکر از همه‌کسانی که برای این رویداد زحمت‌کشیده‌اند، زیلوبافی در میبد را هنر دیرینه مردان این دیار برشمرد.

حسین فلاح همچنین ضمن قدردانی از حمایت‌های آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد اظهار داشت: زیلوبافی از صنایع‌دستی در شهرستان میبد است که با غنای فرهنگی و فکر و اندیشه بارور به رشد و بالندگی رسیده است.

فلاح گفت: صنعت زیلو منحصر به شهرستان میبد است و ایجاد کارگاه‌های زیلوبافی، راه‌اندازی خانه زیلو و تلاش برای تنوع بخشیدن به نقشه، طرح و رنگ و تولید محصولات مختلف از اقداماتی است که به‌تازگی در جهت احیا و رونق دوباره زیلوبافی صورت گرفته است.

فرماندارمیبد حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این مراسم را گرامی داشت و خواستار نگاه ویژه مسئولان به شهر تاریخی میبد و صنایع‌دستی آن شد.


آدرس کوتاه :