فرماندارمیبد در نخستین جلسه شورای راهبردی خوشه زیلو:

تجزیه‌وتحلیل در حوزه زیلو امری ضروری است


فرماندارمیبد در نخستین جلسه شورای راهبردی خوشه زیلو با تشکر از مسئولین و گروه‌های مردم نهادی که ثبت جهانی زیلو را رقم زدند؛ تجزیه‌وتحلیل در حوزه زیلو را رهگشا عنوان نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، نخستین جلسه شورای راهبردی خوشه زیلو با حضور " حسین فلاح" فرماندار، " سید مسعود عظیمی " مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان و عامل توسعه خوشه زیلو، جمعی از مسئولین استان و شهرستان و هنرمندان و فعالین حوزه زیلوبافی در سالن اندیشه فرمانداری برگزار و اهداف راهبری برای توسعه این طرح تبیین شد.

فرماندارمیبد نیز در این جلسه، توسعه خوشه زیلو را گامی مؤثر در توسعه و رونق هنر صنعت زیلو عنوان و از تلاش شهرک‌های صنعتی و همکاری جهاد دانشگاهی در این زمینه قدردانی کرد.

حسین فلاح با اشاره به اینکه قطعاً با تلاش و پیگیری‌هایی که خواهد شد، شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه خواهیم بود، خاطرنشان کرد: تجزیه‌وتحلیل در حوزه زیلو امری ضروری است.

در این جلسه به تکریم زیلوبافان، مشکلات مواد اولیه شامل نخ و رنگ و...، پایین بودن کمیت تولید زیلو، چشم‌انداز زیلو، کشاندن زیلوبافی به خانه‌ها، توسعه زیلو به‌عنوان فرش سلامت، حمایت دولت از زیلوبافان، اولویت‌بندی اقدامات، ایجاد رشته دانشگاهی زیلو و... اشاره شد.

گفتنی است؛ توسعه خوشه زیلو، طرحی است که با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد در حال اجراست و طی سه تا پنج سال توسعه کسب‌وکار زیلو را دنبال می‌کند.

مراحل اجرای این طرح شامل مطالعه شناختی، اعتمادسازی، تدوین و اجرای برنامه‌های عمل و نظارت و ارزیابی و خروج از خوشه است که توسط تیمی از متخصصان سازمان جهاد دانشگاهی استان و با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد با محوریت شهر تاریخی میبد اجرا می‌شود.


آدرس کوتاه :