فرماندارمیبد:

تاکنون 2 میلیارد و 400 میلیون تومان در شورای هماهنگی تعاون اجتماعی جذب‌شده است


فرماندارمیبد با اشاره به اقدامات مؤثر شورای هماهنگی تعاون اجتماعی گفت: شورای هماهنگی تعاون اجتماعی با شیوع کرونا با محوریت حضرت آیت‌الله اعرافی برای مقابله و پیشگیری با کرونا در دستور کار مسئولین اجرایی شهر ازجمله فرمانداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح افزود: همراهی و هم‌افزایی شورای تأمین، بهداشت و درمان، نیروهای نظامی و انتظامی، خیرین، صنعتگران، نماینده میبد در مجلس شورای اسلامی و درراس همه که آیت‌الله اعرافی باعث شد که گام‌های مهمی در حوزه بهداشت و درمان و معیشت مردم برداشته شود.

فلاح تصریح کرد: باوجوداینکه بعد از مرکز استان بالاترین آمار جمعیت را دارا هستیم؛ اما با توجه به اینکه کاردرمانی مجرب و قوی در شهرستان میبد داشتیم و شناسایی کرونا در شهر مطلوب بود کمترین فوتی‌ها را در بحث کرونا درمیبد شاهد بودیم.

وی گفت: شورای تعاون اجتماعی با تأکید حضرت آیت‌الله اعرافی بنا شد که علاوه بر پوشش کامل شرایط و موضوعات کرونا به‌صورت مقطعی، در بخش‌های دیگری به‌عنوان کار درازمدت پایدار و مستمر، بحث‌های معیشتی و مشاوره‌ای و روان‌شناختی و حتی اشتغال موردتوجه قرار دهد.

فرماندارمیبد گفت: در این مدت با زیرمجموعه‌های این شورا تحت عنوان قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی که در محلات شکل گرفت اقدامات مؤثری انجام شد و تاکنون نزدیک 2 میلیارد و 400 میلیون تومان شورای هماهنگی تعاون اجتماعی توانست در بخش‌های بهداشتی و درمانی، کمک به مردم و بسته‌ها و سبدهای معیشتی جذب کند که جا دارد از خیرین و صنعتگران تشکر کنم.

فلاح بابیان اینکه در این راستا میرمحمدی نماینده محترم در مجلس شورای اسلامی هم همکاری و هماهنگی‌های بسیار خوبی با بخش اجرایی شهرستان داشتند افزود: برای استمرار این روند پیشنهاد شد بحث اشتغال و مشارکت در بخش‌های صنعتی هم از سوی شورای هماهنگی تعاون اجتماعی شکل گیرد که با محوریت ماندگاری مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی جهان‌آباد و غلامرضا افخمی در سطح شهرستان در حال انجام است.

وی افزود: مجید سعیدی هم که به‌عنوان دبیر شورای هماهنگی تعاون اجتماعی را بر عهده دارد اهداف این شورا را در جمع‌آوری و جذب کمک‌ها پیش می‌برد.

فلاح خاطرنشان کرد: اگر در این بخش هم شورای هماهنگی تعاون اجتماعی حمایت شود؛ ان‌شاءالله جوری عمل خواهد شد که در شهرستان میبد کسی به خاطر معیشت زندگی در تنگانا نباشد.

فرماندارمیبد افزود: البته این خواسته مطلوب و آینده‌نگرانه، نیازمند تلاش و کار بلندمدت است که خیلی‌ها بی‌ادعا و بدون چشم‌داشت شورای هماهنگی تعاون اجتماعی را کمک کردند و سپاه و بسیج همراهی خوبی داشتند که امیدواریم در گام بعدی این شورا بتواند یکی دو محور را در بحث اشتغال، سرمایه‌گذاری و تولید مطابق با خواسته حضرت آیت‌الله اعرافی در شهرستان عملیاتی کند.
آدرس کوتاه :