بخشدار بفروئیه:

بی‌توجهی به جمع‌آوری زباله در مناطق روستایی باعث بروز انواع بیماری می‌شود


در جلسه‌ای با حضور بخشدار بفروئیه، رئیس مرکز بهداشت و درمان، کارشناسان بهداشت محیط و اعضای شورای روستا در خصوص نحوه جمع‌آوری زباله‌های روستایی بحث و تصمیم‌گیری شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، بخشدار بفروئیه در این جلسه بابیان اینکه مناطق روستایی خود از جلوه‌های خاصی برخوردار است که می‌توان با مدیریت و برنامه‌ریزی روی بسیاری از شاخص‌های آن کارکرد افزود: اکثر مناطق روستایی از ابنیه‌ی تاریخی، فضای سبز و باغات و مناطق بکر برخوردار هستند که باید با وقت گذاری بیشتر این ظرفیت‌ها را توسعه و ترویج کرد.

محمد اسماعیلی بابیان اینکه اغلب در مناطق روستایی به دلیل اینکه مردم به دامداری و دام‌پروری مشغول‌اند افزود: برای جلوگیری از بسیاری از بیماری‌ها مردم باید به مقوله بهداشت توجه بیشتری کنند.

اسماعیلی در ادامه زباله‌های روستایی را یکی از معضلات مناطق روستایی عنوان کرد و افزود: با آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی می‌توان جمع‌آوری زباله در مناطق روستایی را مدیریت کرد.

وی با اشاره به نقش روحانیون در مساجد و پایگاه‌های دینی در افکار عمومی گفت: کارشناسان بهداشت محیط و همچنین روحانیون و اصحاب رسانه باید مردم را نسبت به رعایت بهداشت آگاه کنند.

بخشدار بفروئیه گفت: دهیاری‌ها باید با ایجاد ایستگاه‌های زباله نسبت به جمع‌آوری زباله‌های مناطق روستایی تلاش کنند چراکه در صورت بی‌توجهی به امر بهداشت، شاهد بروز بسیاری از بیماری‌ها در این مناطق خواهیم بود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: شاید زباله به‌عنوان مواد دورریختنی محسوب می‌شود اما با برنامه‌ریزی و مدیریت و بازیافت آن می‌توان زمینه اشتغال و اقتصاد را هم در منطقه ایجاد کرد.

وی تفکیک زباله‌های خانگی و تهیه کود از آن را یکی از این زمینه‌ها عنوان کرد و گفت: به‌هرحال هدف فرهنگ‌سازی، پاکیزگی و مدیریت زباله‌های خانگی در روستاهای بخش بفروئیه به‌ویژه روستای حسن‌آباد است که امیدواریم هم مردم و هم مسئولین نسبت به رعایت بهداشت در مناطق روستایی توجه کنند.
آدرس کوتاه :