فرماندارمیبد:

بیشتر نوجوانان در معرض اعتیاد قرار دارند


فرماندارمیبد گفت: سن اعتیاد در جامعه در حال کاهش و بیشتر نوجوانان ما در معرض اعتیاد قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور فرماندارمیبد و اعضای این شورا در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندارمیبد با تأکید بر کار فرهنگی در این زمینه گفت: بسیاری از آسیب‌ها و آفت‌های اجتماعی که ریشه در اعتیاد و مواد مخدر دارد را می‌توان با برگزاری همایش و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشاوره‌ای‌ و روانشناسی در محیط‌های صنعتی و اجتماعی کاهش داد.

حسین فلاح بابیان اینکه امروزه با تنوع مواد مخدر، ذائقه مصرف هم‌تغییر کرده است افزود: متأسفانه سن اعتیاد در جامعه در حال کاهش است و بیشتر نوجوانان ما در معرض اعتیاد قرار دارند.

فلاح نقش روحانیت در آگاهی مردم از آسیب‌های مواد مخدر را هم مهم خواند و افزود: روحانیت باید از این پایگاه دینی و معنوی در آگاه‌سازی مردم استفاده کنند.

وی با اشاره به آمادگی شهرداران در همکاری با بهزیستی در برگزاری همایش و نصب بنرهای مناسب درزمینهٔ تبیین آسیب‌های اعتیاد گفت: قطعاً همدلی و هم‌افزایی همه دستگاه‌ها برای مقابله با مواد مخدر در کاهش این پدیده خانمان‌سوز مؤثر است.

فرماندارمیبد همچنین به نقش مداحان اهل‌بیت در جامعه اشاره کرد و افزود: ازآنجاکه مداحان و ذاکران اهل‌بیت در جامعه از جایگاه معنوی خاصی برخوردارند اداره تبلیغات اسلامی باید جلسه آموزشی و توجیهی را برای مداحان با استفاده از روانشناسان و مشاوران برگزار کند.
آدرس کوتاه :