فرماندارمیبد:

بیان خاطرات دوران اسارت یک نگاه جدید است


فرماندارمیبد در نشست رونمایی از کتاب معبر سرخ که هم‌زمان با دومین روز از ایام‌الله دهه فجر برگزار شد، دربرگیرنده روایتی از اسارت تا وکالت دکتر رضا کارگر گفت: اسارت شاید دوران تلخی باشد، اما بیان خاطرات این دوران نگاه جدیدی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، هم‌زمان با دومین روز از ایام‌الله دهه فجر در نشستی با حضور"کمال دهقانی " نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی، "حسین فلاح" فرماندار، " رقیه دوست فاطمی‌ها" مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، "محمدحسین جعفری" رئیس کانون وکلای دادگستری استان و جمی از مسئولین از کتاب معبر سرخ در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

فرماندارمیبد در این نشست، دربرگیرنده روایتی از اسارت تا وکالت دکتر رضا کارگر گفت: اسارت شاید دوران تلخی باشد، اما بیان خاطرات این دوران نگاه جدیدی است.

حسین فلاح نگاه مثبت و تلاش‌های دکتر رضا کارگر درروند ساخت‌وساز کتابخانه مرکزی میبد را نیز ستود.

فلاح در ادامه وجود تفاوت‌ها و پیشرفت‌ها در حوزه‌های گوناگون ازجمله افزایش نویسنده‌های میبدی در زمان حاضر نسبت به دوران قبل از انقلاب را یادآور شد و افزود: همه این‌ها را در سایه امنیت به وجود آمده به برکت انقلاب شاهد هستیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز ذر این نشست با قدردانی از دکتر رضا کارگر به‌عنوان یک آزاده دفاع مقدس، گفت: همت و پیگیری ویژه دکتر کارگر به‌عنوان کسی که چندین سال مسئولیت کتابخانه‌های شهرستان بر عهده داشت، ساخت‌وساز کتابخانه مرکزی میبد را موجب شد.

رقیه دوست فاطمی‌ها در ادامه تصریح کرد: با عنایت به نرم‌افزار وضعیت کمیت و کیفیت کتابخانه‌ها، در شهرستان میبد شرایط بسیار مطلوبی است و همچنین این شهرستان کتابداران فعال و بسیار خوب و دارای امتیازهای بسیار بالا دارد.

کمال دهقانی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست، گفت: کتاب معبر سرخ همچنان که از نام آن پیداست گنجینه‌ای ازخودگذشتگی‌های آزاده دفاع مقدس و دیگر رزمندگان اسلام است.

گفتنی است کتاب «معبر سرخ»، روایتی از اسارت تا وکالت رضا کارگر، به همت کانون وکلای استان یزد و به قلم محمدرضا کلانتری سرچشمه، از سوی انتشارات اندیشه کویر راهی بازار نشر شده است.

این کتاب با هشت  فصل یا معبر در 280 صفحه به رشته تحریر درآمده است که  نویسنده در این کتاب به شرح  بخش کمی از خاطرات رضا کارگر که سابقه مجاهدت، ایثار و دفاع مقدس از جبهه تا محاکمه و نیز اسارت تا وکالت در کارنامه درخشان خود دارا می‌باشد، پرداخته‌شده که هفت معبرِ آن «از تولد تا پیمان سرخ»، «از کربلای 5 تا نصر 7»، «از دشت هرمدان تا شاخ شمیران»، «بیت‌المقدس 7 و اسارت»، «استخبارات»، «اردوگاه تکریت» و «از آزادی تا وکالت» تنظیم و معبر هشتم، حاوی تعدادی عکس و سند از دوره‌های مختلفِ زندگیِ این وکیل ایثارگر است.


آدرس کوتاه :