بيماران مبتلا به آنفولانزاي خوکي از تماس چهره به چهره و رو بوسي با ديگران خودداري کنند

بيماران مبتلا به آنفولانزاي خوکي از تماس چهره به چهره و رو بوسي با ديگران خودداري کنند


شوراي سلامت شهرستان ميبد با حضور اعضاي شورا و مسئولين مراكز آموزش عالي شهرستان امروز صبح در محل فرمانداري ميبد در خصوص آنفولانزاي خوكي برگزار گرديد .
بيماران مبتلا به آنفولانزاي خوکي از تماس چهره به چهره و رو بوسي با ديگران خودداري کنند
محمدرضا رجائي فرماندار ميبد در اين نشست بر افزايش آگاهي هاي مردم در خصوص بيماري آنفولانزاي خوكي و نحوه انتقال آن تأكيد كرد. وي افزود آموزش زائرين عتبات عاليات و مسافرين به ديگر كشورهاي منطقه خليج فارس نظير امارات و كويت را ضروري دانست . وي اظهار داشت موقعيت شهرستان با توجه به اين كه داراي بيشترين مسافر به مكه، عتبات عاليات، سوريه و ديگركشورهاي حاشيه خليج فارس بعد از مركز استان مي باشد را حساس تر از ديگر مناطق استان است .
 دكتر انتظاري سرپرست شبكه بهداشت و درمان ميبد در خصوص اين بيماري گفت : مهمترين راه انتقال آنفولانزاي خوکي از طريق قطرات عفوني ترشحات دستگاه تنفسي فوقاني و دستان آلوده به اين قطرات بوده که از طريق دست دادن، رو بوسي کردن، تماس نزديک و قطرات تنفسي به افراد منتقل مي‌شود.
وي علايم آنفولانزاي خوکي را شبيه به آنفلوانزاي معمولي دانست و اظهار داشت: تب، سرفه، آبريزش بيني، درد شديد عضلاني، درد مفاصل، اسهال و استفراغ از علايم مهم اين بيماري است.

دکتر انتظاري تصريح کرد: شايسته است بيماران مبتلا به آنفولانزاي خوکي از تماس چهره به چهره و رو بوسي با ديگران خودداري کنند.
اين مسوول با اشاره به اينکه شستشوي دست ها به طور مکرر با آب و صابون احتمال انتقال و ابتلا را کاهش مي دهد، افزود: مبتلايان بايد به مدت پنج روز در منزل بمانند و از حضور در مجامع عمومي خودداري کنند.
وي به مبتلايان به آنفولانزا توصيه کرد در طول درمان مايعات فراوان بنوشند و به اندازه کافي استراحت داشته باشند.
در پايان اين جلسه دكتر زنگيلي در خصوص بيماري تب كريمه كنگو توضيحات مبسوطي ارائه كردند .
آدرس کوتاه :