فرماندارمیبد:

بودجه شهرستان امسال نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشت


نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان میبد با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، فرماندارمیبد و مدیران دستگاه‌های اجرایی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در حاشیه این نشست با اشاره به ده میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار این شهرستان گفت: این میزان اعتبار بر اساس شاخص‌ها و سرفصل‌هایی که از سوی سازمان مدیرت و برنامه‌ریزی و معاون عمرانی استانداری تعریف‌شده بود به شهرستان اختصاص و بر اساس اولویت بین دستگاه‌ها توزیع شد.

حسین فلاح شرایط اقتصادی کشور را خاطرنشان کرد و افزود: شاید این پول زیادی نیست اما مطمئن هستم که خیلی از دستگاه‌های اجرایی از همین پول اندکی هم که در اختیارداریم باتدبیر و مدیریت خود اقدامات مؤثری را انجام دهند.

فلاح با توصیه مدیران دستگاه‌های اجرایی مبنی برجذب اعتبارات ملی تصریح کرد: اگر بتوانیم اعتبارات شهرستان و استانی را به شیوه مطلوب جذب کنیم اما از سوی دیگر در اعتبارات ملی نتوانیم پی گیری‌های لازم را انجام دهیم درواقع نتوانستیم کار مهمی را پیش ببریم.

وی تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی در حوزه پروژه‌ها و اعتباراتی که می‌شود از طریق ملی پی گیری شود باید به‌صورت ویژه پی گیری کنند تا با اعتباراتی که در استان توزیع می‌شود شاهد رشد و شکوفایی و رونق در بخش‌های مختلف عمرانی و اعتباری باشیم.

فرماندارمیبد با قدردانی از نگاه خوب رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و استاندار در توزیع اعتبارات گفت: با توجه به الحاق بخش ندوشن به شهرستان میبد یک درصد اعتبارت عمرانی میبد افزایش پیدا کرد و درمجموع امسال نسبت به سال‌های گذشته رشد 10 درصدی را شاهد بودیم.

فلاح خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش جمعیت دانش‌آموزی بیشترین اعتبارات در مرحله اول به آموزش‌وپرورش و در مرحله دوم به دلیل گسترش دامنه فعالیت راه و شهرسازی به این دستگاه در شهرستان اختصاص یافت.

وی افزود: بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی و میراث هم در ردیف‌های بعدی قرار گرفتند که اعتبارات خوبی به آن‌ها اختصاص یافت.


آدرس کوتاه :