به فعالین زیلو درمیبد مبلغ سیزده میلیارد ریال تسهیلات تخصیص یافت


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد در چهاردهمین نشست کارگروه زیلو گفت: مبلغ سیزده میلیارد ریال تسهیلات، از محل صندوق کارآفرینی امید برای 38 طرح خانگی و کارگاهی زیلو درمیبد مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، «سید بهروز موسوی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد در چهاردهمین نشست کارگروه زیلو درمیبد گفت: مبلغ سیزده میلیارد ریال تسهیلات، از محل صندوق کارآفرینی امید برای 38 طرح خانگی و کارگاهی زیلو درمیبد مورد تصویب قرار گرفت.

سید بهروز موسوی بابیان اینکه فرش جهانی زیلو یکی از برندهای شهرستان میبد در حوزه صنایع‌دستی است گفت: برای رونق تولیدی و اقتصادی این هنر صنعت منحصربه‌فرد باید علمی، پژوهشی جلو رفت و با ارائه تسهیلات لازم، فضا را برای رقابت و تولید آن در سطح شهر فراهم کرد.

 موسوی فعالیت کارگاه‌های رنگرزی سنتی و گیاهی در شهرستان میبد را از مزایای این صنایع‌دستی خواند و گفت: ایجاد صنایع جانبی نظیر بسته‌بندی و تولید نخ به رونق زیلو و رقابت‌پذیری و عرضه آن به‌عنوان محصول باکیفیت و استاندارد در سطح کشور و جهان مؤثر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد افزود: در حال حاضر بیش از 300 دار زیلو در شهرستان میبد وجود دارد و بیش از 500 نفر در این هنر صنعت مشغول فعالیت هستند و چهار کارگاه رنگرزی سنتی و گیاهی تأمین نخ و مواد اولیه این هنر صنعت را در شهرستان بر عهده‌دارند.


آدرس کوتاه :