وزیر صنعت، معدن و تجارت:

به صادرات به‌عنوان یک پروژه ویژه توجه می‌شود


"رضا رحمانی" وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه افتتاح واحد تولید کاشی روکاسرام میبد در گفتگو با خبرنگاران گفت: توجه به صادرات به‌عنوان یک پروژه ویژه در سطح این وزارتخانه با استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه و بهره‌مندی از فرصت بازسازی عراق و سوریه پیگیری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه افتتاح واحد تولید کاشی روکاسرام در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: در حال حاضر با داشتن حدود شش‌صد میلیون مترمربع ظرفیت تولید کاشی سرامیک با تکنولوژی روز دنیا در کشور تولیدکنندگان ما محصولاتی باکیفیت و قیمت مناسب تولید می‌کنند.

رضا رحمانی افزود: مصرف داخل صنایع کاشی کشور در سال گذشته حدود 200 میلیون مترمربع بوده که به علت رکود بخش مسکن این میزان مصرف پایین آمده است.

رحمانی صادرات سال گذشته کاشی را 80 میلیونیم ذکر کرد و تصریح کرد: با توجه به این موضوع می‌توان گفت نصف ظرفیت ما خالی است که می‌تواند فعال شود و راهکار آن توجه به صادرات است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت کشورهای های همسایه و فرصتی که در این کشورها برای بازسازی وجود دارد، یادآور شد: دولت در سال 98 برنامه‌ای برای فعال کردن بخش مسکن دارد که با فعال شدن شاهد رونق صنعت کاشی خواهیم بود.

وی با تأکید بر این‌که مانع جدی بر سر راه توسعه صنعت کاشی و سرامیک نیست جدی گرفتن دیپلماسی سیاسی و اقتصادی و رایزنی که مرتبط به بازاریابی است و نیز ایجاد خطوط اعتباری و اقدامات دیگری که تسهیلات محسوب می‌شود را در رونق صنعت کاشی تأثیرگذار عنوان کرد.

گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیئت همراه در سفری یک‌روزه به استان یزد به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و به‌منظور بهره‌برداری از واحد تولید کاشی روکاسرام و چند پروژه تولیدی و صنعتی و شرکت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان به استان یزد و شهرستان میبد سفرکرده‌اند.


آدرس کوتاه :