فرماندارمیبد:

بهزیستی وظیفه سنگینی در نگهداری از کودکان بد سرپرست و یا بی‌سرپرست دارد


فرماندارمیبد در نشست هم‌اندیشی و تعامل در حوزه آسیب‌های اجتماعی و شبه خانواده خاطرنشان نمود: بهزیستی وظایف سنگینی را در نگهداری از کودکان بد سرپرست و یا بی‌سرپرست و دنبال کردن پرونده‌های آن‌ها ازلحاظ حقوقی دارد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، هم‌اندیشی و تعامل در حوزه آسیب‌های اجتماعی و شبه خانواده در جلسه‌ای با حضور "حسین فلاح" فرماندار،" حمیدرضا جعفری" داستان و "سید محسن فلاح" رئیس اداره بهزیستی میبد بررسی شد.

فرماندارمیبد در این جلسه خاطرنشان نمود: بهزیستی وظایف سنگینی را در نگهداری از کودکان بد سرپرست و یا بی‌سرپرست و دنبال کردن پرونده‌های آن‌ها ازلحاظ حقوقی دارد.

حسین فلاح، با اشاره به این موضوع، از تعامل و همکاری دادستان و مراجع قضایی با بهزیستی در حل‌وفصل پرونده‌های حقوقی قدردانی کرد.

سید محسن فلاح رئیس اداره بهزیستی میبد نیز در این جلسه، گفت:42 دختر و پسر بی‌سرپرست و بد سرپرست 3 تا 18 سال به تفکیک، در چهار مرکز بهزیستی نگهداری می‌شوند.

وی افزود: امسال 135 مورد به مرکز اورژانس اجتماعی و شبه خانواده بهزیستی مراجعه کردند که بیشتر این موارد با انجام مشاوره به کانون خانواده بازگشته‌اند.

فلاح خاطرنشان کرد: در حال حاضر 60 نفر برای پذیرش فرزندخواندگی در شهرستان میبد به علت طول کشیدن فرایند پرونده و نداشتن دستور اجرا از سوی دادگستری در نوبت قرار دارند.

گفتنی است، افتتاح حساب برای کودکان، صدور شناسنامه المثنی، دستور اجرای فرزندخواندگی از سوی دادگستری ازجمله مسائلی بود که در این جلسه مطرح و بر همکاری دادگستری با بهزیستی در این زمینه تأکید شد.






آدرس کوتاه :