معاون فرماندار میبد؛

بسیاری از اختلافات خانوادگی ناشی از عدم آگاهی به مهارت‌های زندگی است


نخستین جلسه کارگروه زنان و خانواده با حضور معاون فرماندار میبد و کارشناسان حوزه زنان و خانواده در فرمانداری میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد؛ معاون فرماندار میبد در این جلسه با تأکید بر تحکیم بنیان خانواده و آموزش و احیاء جوانان این شهرستان گفت: باید برنامه‌های مدونی در خصوص آموزش زوج‌های جوان، دختران و پسران در جهت مهارت‌های زندگی طراحی شود تا جوانان ما در دام آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد و طلاق نیافتند.

سید محسن فلاح با اشاره به شکل‌گیری مؤسسات خیریه ازدواج و تسهیل در ازدواج جوانان گفت: با فراهم شدن این زمینه‌ها و بالا بردن مهارت‌های زندگی و راه‌های همدلی و هم‌زبانی بین خانواده‌ها می‌توان جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ازجمله طلاق را در جامعه گرفت.

وی ترویج فرهنگ زناشویی بین جوانان و دختران و پسران در سن ازدواج را در استحکام بنیان خانواده مهم عنوان کرد و گفت: بسیاری از اختلافات خانواده‌ها که منجر به طلاق می‌شود عدم آگاهی زوج‌ها در کنترل خشم خود در حین اختلاف هستند که گاها این خشم به عواقب غیرقابل جبرانی در خانواده‌ها تبدیل می‌شود.

معاون فرماندار میبد با اشاره به حضور فرهنگ‌های مختلف در شهرستان میبد به علت وجود صنایع گفت: حفظ فرهنگ بومی و تقلید نکردن از فرهنگ‌های وارداتی اصل مهمی است که باید در شهرستان میبد به آن توجه شود.

فلاح بسیاری از آسیب‌های اجتماعی امروز شهرستان میبد را ناشی از همین فرهنگ‌های وارداتی و همچنین افزایش استفاده از فضاهای مجازی عنوان کرد و گفت: شهرستان میبد با پیشینه درخشانی که در علوم دینی و حوزوی دارد و پایه‌های اعتقادی قوی که بر بیشتر خانواده‌ها حاکم است می‌تواند به‌جای تأثیرپذیری از فرهنگ‌های غیربومی و فضاهای مجازی، مهاجران غیربومی را تحت تأثیر فرهنگ دینی و اسلامی خود قرار دهد.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مهارت افزایی بین خانواده‌ها از مصوبات این جلسه بود.
آدرس کوتاه :