خطیب جمعه میبد:

بر جام یک پیمان مستدل و غیرقابل تغییر و بازنگری است / ما تا پای جان از امنیت خود و صنایع دفاعی خود صیانت می‌کنیم


امام‌جمعه شهرستان میبد با اشاره به اینکه بر جام یک پیمان مستدل و غیرقابل تغییر و بازنگری است، گفت: ما آمادگی انجام هیچ مذاکره جدید برای بازنگری و بر جام دیگری نداریم و تا پای جان از امنیت خود و صنایع دفاعی خود صیانت خواهیم نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه میبد با اشاره به لزوم توجه به شرایط بین‌المللی کشور ایران در خصوص مسئله بر جام، بیان کرد: اگر آقای ترامپ به بر جام اعتراضی دارد، از دید ماهم در قضیه بر جام نواقصی وجود دارد، ملت ایران و رهبر عظیم الشان انقلاب در خصوص بر جام همراهی نمودند، برای اینکه دنیا بداند که ملت حتی درجاهایی کوتاه می‌آید، اما آنچه مهم است، امنیت و صلح مهم است.
وی خطاب به دشمنان گفت: اگر شما امروز به بر جام اشکال می‌گیرید، دقیقاً دارید یک معامله بین‌المللی را نقص می‌کنید.
آیت‌الله اعرافی در ادامه عنوان نمود: ایران اهل نقض بر جام نیست، اما آقای ترامپ و گروه‌های مستکبری که در عالم هستند و بار اولی که نیست پیمان‌های خود را در طول چند قرن در ارتباط با کشورهای جهان سوم نقض می‌کنند، جای شگفتی نیست که این پیمان را نقض کرده و پیمان‌شکنی کنند.
وی خاطرنشان نمود: بر جام یک پیمان مستدل و غیرقابل تغییر و بازنگری است، بااینکه ما نیز نسبت به آن اشکال‌داریم ، اما هرگز آمادگی انجام هیچ مذاکره جدید برای بازنگری و بر جام دیگری که حیات ما و آینده ماست و می‌خواهد ما را خلع سلاح کند،  نداریم و تا پای جان‌خواهیم ایستاد و از امنیت خود، موشک‌ها و صنایع دفاعی خود صیانت خواهیم کرد.
امام‌جمعه میبد ضمن تبریک نیمه شعبان و ایام شعبانیه، تلاش‌هایی که جهت اظهار عشق و علاقه نسبت به امام زمان (ع) با برپایی جشن‌ها و ایجاد سرور صورت گرفت، ستود و بیان کرد: اصل جشن‌ها بسیار زیبا و پسندیده است و باید توسعه و گسترش داده شود، اما لازم است به لغزش‌هایی هم که صورت می‌گیرد و مورد رضایت امام زمان (ع) نیست، توجه نمود و مواظبت داشت که از آن‌ها دوری شود.
رئیس جامعه المصطفی در ادامه  با تشکر از کسانی که در برگزاری سومین کنگره بین‌المللی شعر  توحیدی سهیم بودند، اظهار نمود: برگزاری این کنگره، یک اقدام بسیار بزرگ و ابتکار بسیار ارزنده‌ای بود که پیگیری شد و امیدواریم که توجه به توحید که بالاترین ارزش در اعتقادات مسلمانان و مؤمنان هست، بیشتر شود و موج این حرکت که  شهر ما میبد که  پیشگام آن بود، در ایران و جهان در توجه به خدا و توحید مستمر باشد و ادامه پیدا  کند.
وی با اظهار همدردی با هم‌وطنانی که در جریان بارندگی‌های اخیر دچار سیل و آسیب شده‌اند، افزود: وظیفه ما، مردم و مسئولان این است که اگر اتفاقی در گوشه‌ای افتاد همراهی کنیم تا درد و رنج هم‌وطنانمان کاهش یابد، همچنین باید به مقاوم‌سازی ساختمان‌ها نیز که وظیفه خود مردم و نظام‌مهندسی هست، توجه و اهتمام شود تا مانع خسارت‌ها و آسیب‌ها شود.
آیت‌الله اعرافی با تبریک روز و هفته کارگر به کارگران که چرخاننده چرخ‌های صنعت و تولید هستند، بر گرامی داشتن  مقام و جایگاه کارگران و رسیدگی مادی و عنایت  به مزایای مالی آن‌ها تأکید نمود و ادامه داد: کارگران را ازنظر روحی، اخلاقی و شخصیتی باید موردتوجه و احترام قرار گیرند.
وی افزود: کارگران نیز باید به این امر اهتمام داشته باشند که با توجه به شرایط موجود، باید توجه به صنعت و تولید کالای داخلی را بهتر و بیشتر نمود.
امام‌جمعه میبد با گرامیداشت شهادت شهید مرتضی مطهری و همه شهدای فرهنگی و همچنین هفته معلم، عشق بسیار مهم مربی و معلم را در آینده کشور بسیار تأثیرگذار خواند و از زحمات آن‌ها و همچنین خیرینی که همراه با معلمان در امر آموزش نقش و همراهی  دارند، قدردانی نمود.
آیت‌الله اعرافی ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی، خصوصیات افراد باتقوا را نداشتن عجب و غرور نسبت به کارهای خود چه کم و چه زیاد خواند و افزود: عجب و غرور و خودشیفتگی مانع رشد انسان درزمینهٔ های مختلف اخلاقی، معنوی، فکری، اجتماعی و علمی شخص می‌شود و او را از ادامه کار بازمی‌دارد.
گفتنی است در نماز جمعه این هفته میبد برنامه تواشیح‌خوانی به مناسبت نیمه شعبان توسط گروه تواشیح‌خوانی که از مشهد آمده بودند، اجرا شد، همچنین مردم مورد پذیرایی توسط ضیافتی که حسینیه اعظم خانقاه برگزار نموده بود، قرار گرفتند.
آدرس کوتاه :