بررسی مشکلات روستای بیده با حضور فرماندارمیبد


در نشستی با حضور فرماندارمیبد، بخشدار بخش بفروئیه و شورا و دهیاری روستای بیده مشکلات این روستا بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، در ابتدای جلسه بخشدار بفروئیه گزارشی از فعالیت شورای روستای بیده و همچنین مسائل و مشکلات داخلی آن ارائه داد و گفت: انتظار می‌رود شورای روستا در راستای خدمت‌رسانی بهتر به مردم، همکاری و همدلی بیشتری با دهیار جهت تسریع در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام داشته باشند و همین‌طور در برنامه‌ریزی منسجم و منظم برای پروژه‌های اولویت‌دار روستا اقدام و همت بیشتری از خود نشان دهند.

فخرالسادات آقایی خواستار رسیدگی سریع‌تر نسبت به درخواست مجوزهای دهیار و عدم راکد بودن حساب دهیاری و تسویه‌حساب‌های قبلی شد و این مهم صورت نمی‌گیرد مگر با تعامل و انسجام بیشتر اعضای شورای اسلامی.

آقایی به توانمندی و جوان بودن اعضای شورا که هرکدام دارای پتانسیل و ظرفیت بالایی می‌باشند اشاره کرد و عنوان کرد: اعضای محترم شورا می‌توانند این روستا را به بهترین نحو ساماندهی و آباد نمایند.

وی تأکید کرد: باتدبیر و مدیریت جدید شورا سعی شود بیشتر به مسائل کلی پرداخته شود و از ورود به مسائلی که باعث توقف بعضی از امور قانونی دهیاری می‌شود خودداری نماید.

در ادامه جلسه فرماندارمیبد پس از دریافت گزارش بخشدار، توصیه‌های مهمی در خصوص جدیت در جلسات شورا و رسیدگی به‌موقع درخواست‌های دهیار و حضور فعال اعضای شورا نمود.

حسین فلاح گفت: در خدمت‌رسانی به مردم هیچ‌گونه اغماض و ملاحظه‌کاری اعضای شورا قابل توجیه نیست.

فلاح تأکید کرد: هرچه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف اعضای شورا که حضور در جلسات را جدی نمی‌گیرند اقدام و طبق قانون برخورد جدی‌تر شود، چراکه ما در برابر مردم مسئول هستیم و نباید هیچ‌گونه سهل‌انگاری و اهمال انجام شود.

فرماندارمیبد در پایان جلسه ضمن آرزوی موفقیت برای بخشدار، اعضای شورا و دهیار، خواستار اعتماد بین شورا و دهیار برای همکاری و تعامل در راستا خدمت‌رسانی صحیح برای مردم روستا شد.

روستای بیده یکی از روستاهای بزرگ و با جمعیت بالا، دارای شورای ۵ نفره، دهیار تمام‌وقت و درجه ۶ بین دهیاری‌های شهرستان میبد در حوزه‌های مختلف بخصوص گردشگری، میراث، کشاورزی و فرهنگی بین دهیاری‌های میبد و استان یزد از اهمیت زیادی برخوردار است که در حوزه بخش بفروئیه و زیر نظر بخشدار بفروئیه اداره می‌شود.


آدرس کوتاه :