بررسی مسائل و مشکلات روستاهای بخش مرکزی میبد


با حضور نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی و فرماندارمیبد و جمعی از مدیران ارشد استان و شهرستان جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستاهای بخش مرکزی میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، "کمال دهقانی" نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی،"حسین فلاح" فرماندارمیبد،"محمدجواد احمدی بخشدار مرکزی و جمعی از مدیران ارشد استان و شهرستان از مجموعه تاریخی قلعه وزیر روستای رکن‌آباد بازدید و مسائل و مشکلات امور روستایی بخش مرکزی میبد ازجمله بحث افزایش حریم و ضرورت اصلاح دستورالعمل‌ها مبنی بر توسعه روستاها را بررسی کردند.

قلعه وزیر روستای رکن‌آباد که قدمت آن به دوران قاجار برمی‌گردد و به شماره 9123 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است؛ با مشارکت بخش خصوصی با حفظ معماری، بازسازی و با 31 سوئیت به اقامتگاه گردشگری تبدیل‌شده است که به‌زودی با فراهم کردن زمینه اشتغال بیش از یک‌صد نفر، پذیرای گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این بازدید گفت: مجموعه قلعه وزیر روستای رکن‌آباد بسیار باشکوه، زیبا و با هویت فرهنگی است.

دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی افزود: امروز فرصتی شد تا با حضور مسئولین استان، دهیاران و اعضای شورا، مسائل مربوط به امور روستایی و جهاد کشاورزی میراث فرهنگی و بنیاد مسکن، بحث‌های مثل افزایش حریم و ضرورت اصلاح دستورالعمل‌ها و اصلاح حریم شهرستان میبد موردبحث قرار گیرد.


آدرس کوتاه :