بررسی فعالیت‌های مساجد در ماه مبارک رمضان درمیبد


فرماندارمیبد در نشست با مسئول دفتر امام‌جمعه، نماینده شبکه بهداشت و درمان و جمعی از روحانیون شهرستان گفت: فعالیت مساجد به‌عنوان پایگاه‌های فرهنگی و دینی در ماه مبارک رمضان باید به سمت رسیدگی به نیازمندان و فقرا هدایت شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح افزود: شورای هماهنگی تعاون اجتماعی که با تأکید آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد شکل یافته است؛ باید در قالب قرارگاه سردار سلیمانی با همکاری سپاه و بسیج، روحانیت مساجد، خیرین و مراکز نیکوکاری و مؤسسات خیریه، در ماه مبارک رمضان، به تأمین نیازهای معیشتی نیازمندان که از کرونا آسیب‌دیده‌اند تلاش کنند.

فلاح تصریح کرد: حالا که کرونا همه فعالیت‌ها را تحت‌الشعاع قرار داده است و بسیاری از مراسم‌های عبادی و برگزاری نماز در مساجد به دلیل پیشگیری از کرونا تعطیل‌شده است؛ باید روحانیون فعالیت‌های مساجد را در حوزه فرهنگی و خدماتی گسترش و پاسخگوی امور معیشتی محرومین و مسائل فرهنگی و شرعی مردم باشند.

در این نشست مقرر شد: اذان در مساجد به‌صورت زنده پخش و تیمی مشترک از سپاه، نماینده شبکه بهداشت، فرمانداری، روحانیت و خیرین، به‌جای توزیع غذای گرم، سبدهای معیشتی مناسبی را در ماه مبارک رمضان بسته‌بندی و از طریق روحانیون محل به دست نیازمندان و خانواده‌های کم‌بضاعت برسانند.


آدرس کوتاه :