بررسی علت تصادفات جاده‌ای در کمربند غربی میبد


در جلسه ایمنی کمربندی غربی مشکلات جاده‌ای و عامل تصادفات در مسیر کمربند غربی با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولین موردبررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، در جلسه طرح تعطیلات آخر تابستان و ایمنی کمربندی غربی که با حضور "فرزین خادمی" معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولین در فرمانداری میبد برگزار شد؛ علت تصادفات جاده‌ای در کمربند غربی میبد که عمدتاً واژگونی وسایل نقلیه به علت خواب‌آلودگی رانندگان است، بررسی شد.

همچنین به اقدامات صورت گرفته در این مسیر نظیر دو استراحت گاه که یکی از آن‌ها، یعنی بعد از کارخانه شیشه در مسیر اردکان به میبد در حال تکمیل و دیگری نیز که قرار است از مجتمع کاشی دو کیلومتر بالاتر، همراه با ایجاد روشنایی، سرویس بهداشتی و نیز فضای سبز ایجاد شود، اشاره گردید.

ایجاد شیار طولی و نصب چراغ پلیسی، ایجاد روشنایی قسمتی از جاده پارک غدیر روستای حسن‌آباد و همچنین در مسیر میبد به یزد، نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از تصادفات جاده‌ای عنوان شد.

در این نشست، وجود مشکلاتی مانند کمبود نیروی پلیس‌راه باوجود کانکس‌های تعبیه‌شده برای آن‌ها و دقت نداشتن رانندگان که با سرعت زیاد از پل رد می‌شوند و حتی دور زدن برایشان سخت هست و عجله برای رسیدن به یزد برشمرده شد و انجام اقداماتی نظیر ایجاد مجتمع خدماتی رفاهی و ایجاد جایگاهی برای پلیس‌راه در مسیر کمربند غربی و مجتمع کاشی و نیز جاده ندوشن، نیوک نیز پیشنهاد شد.


آدرس کوتاه :