بررسی راهکارهای حل مشکلات اراضی کشت موقت کشاورزان رکن‌آباد


با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی میبد، رئیس دادگستری و دادستان و جمعی از کشاورزان روستای رکن‌آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان، راهکارهای حل مشکلات اراضی کشت موقت این کشاورزان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، رئیس شورای رکن‌آباد میبد گفت: یک‌صد هکتار زمین در سال 64 به 264 کشاورز واگذارشده است و برای صدور سند به دفترخانه شماره 25 یزد معرفی‌شده‌اند.

محمدرضا شیر غلامی افزود: براثر اختلافاتی که بین کشاورزان به‌عنوان حق السهم مساوی ایجادشده است و ادعاهایی که برخی از ادارات نسبت به این زمین‌ها دارند کار به اینجا کشیده شده است.

علیرضا حسین بیگی رئیس دادگستری میبد یکی از وظایف قوه قضائی و دادگستری‌ها در سال جهش تولید را حمایت از کشاورزان به‌عنوان قشر زحمت‌کش خواند و با اشاره به تعارض زمین‌های واگذاری که در سال‌های گذشته در روستای رکن‌آباد میبد صورت گرفته است گفت: در روستای رکن‌آباد مشکلی که داریم این است که در سال‌های اخیر صد هکتار زمین که سال‌ها کشاورزان روی آن کشت می‌کردند حالا ادارات مختلف با توجه به وظایف ذاتی که دارند ادعایی را در مورد این زمین‌ها دارند.

حسین بیگی افزود: این مسئله در چندین جلسه و در راستای شورای حفظ حقوق بیت‌المال دادگستری برگزاری شد و امروز هم در جلسه‌ای قرار شد صبحت کشاورزان وادارات مختلف را بشنویم که در اجرای رأی‌ها بتوانیم رأی درست را صادر کنیم.

وی گفت: باید علاوه بر حمایت از کشاورزان و تولید در شهرستان میبد باید جلوی زمین‌خواری که ممکن است در کنار کشاورزی در منطقه صورت می‌گیرد را هم بگیریم.


آدرس کوتاه :