فرماندارمیبد:

برج کبوتر خانه محمودآباد تا پایان سال به مجموعه گردشگری شهرستان اضافه می‌شود


صبح امروز فرماندارمیبد از اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد ضمن تقدیر و تشکر از کارمندان این اداره جهت اقدامات صورت گرفته در نوروز 97 خاطرنشان ساخت: میبد با ظرفیت‌های خوبی که درزمینهٔ ابنیه تاریخی دارد مقصد مهمی برای حضور گردشگران خارجی و داخلی است. در سال جدید 23 هزار نفر اقامت در شهرستان به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته شاهد رشد حدودآ 10 درصدی اقامت درمیبد بودیم.

وی بابیان اینکه در این راستا در سال گذشته تسهیلات فراگیر از طرف دولت به متقاضیان درزمینهٔ ایجاد و توسعه بوم گردی، صنایع‌دستی و گردشگری پرداخت‌شده و در سال جدید نیز این روند ادامه خواهد داشت تأکید کرد: در شهرستان شاهد روند روبه رشدی درزمینهٔ اقامتگاه‌های بوم گردی و همچنین صنایع‌دستی و گردشگری هستیم که امیدواریم با اضافه شدن واحدهای جدید شاهد جذب گردشگران خارجی و داخلی باشیم.

فرماندارمیبد با تأکید بر اینکه با همکاری مسئولین، شهرداری و مردم در پایان سال شاهد بهره‌برداری از پروژه برج کبوتر خانه محمودآباد خواهیم بود افزود: در سال جدید میراث فرهنگی شهرستان جاذبه گردشگری قنات گردی درمیبد و همچنین بهسازی آسیاب آبی دو سنگی محمدآباد (توسط بخش خصوصی) را جزء اولویت‌های خود قرار دهد.

رسول مشتاقیان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز در این جلسه نارین قلعه را پربازدید ترین مکان تاریخی شهرستان برشمرد و افزود: امسال نیز نارین قلعه میبد با بیش از 25 هزار بازدید یکی از بناهای مهم تاریخی استان بوده که بیشترین آمار بازدید را در شهرستان به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه 4 هتل رستوران سنتی، 12 اقامتگاه بوم گردی و چندین سفره سرای سنتی پذیرای گردشگران نوروزی بوده‌اند، ابراز داشت: در سال جدید با افتتاح و بهره‌برداری از اقامتگاه بوم گردی لب خندق و سفره سرای سنتی باغ سون به این ظرفیت افزوده‌شده است.

مشتاقیان ازجمله برنامه‌هایی که این اداره در نوروز 97 انجام داده است را این‌طور برشمرد: ایجاد بازارچه دائمی جنب برج کبوتر خانه، برپایی غرفه‌هایی در قالب بازارچه‌های نوروزی و صنایع‌دستی در اماکن تاریخی و گردشگری و ایجاد 3 نوروز گاه در محل نارین قلعه، آسیاب آبی بیده و مجموعه کاروانی.

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره‌های مختلف ازجمله همایش نخبگان میبدی، جشن بها ریه، نمایشگاه عکس کرد پرتره، جشنواره نوروزی آسیاب بیده، جنگ خنده، یواش تور، تور شترسواری و کالسکه سواری و پخت غذاهای محلی از دیگر برنامه‌های این ایام بود.


آدرس کوتاه :