فرماندارمیبد:

برای حل آسیب‌ها سلاح دین و علم باید در کنار هم قرار بگیرد


فرماندارمیبد در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان بابیان اینکه گاهی ما مسئولین به خیلی از آسیب‌ها بی توجهیم افزود: این واقعیت تلخ را باید بپذیریم و برای حل این آسیب‌ها عمیق‌تر اقدام کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد طرح پیشگیری از طلاق را یکی از طرح‌های موفق شهرستان میبد با محوریت دادگستری و بهزیستی عنوان کرد و افزود: کار فرهنگی کار ظریفی است و برای پیشگیری از آسیب‌ها باید سلاح دین و علم در کنار هم قرار بگیرند و واقعیت‌های جامعه را درک و مشکلات را حل کرد.

فلاح بابیان اینکه مسئولین ادارات و ارگان‌ها هم در کنار شوراها قرار دارند تصریح کرد: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید هزینه کرد و اختصاص بودجه برای معضلات اجتماعی ارزشمنداست.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد هم با تشریح برگزاری یادواره 45 شهید شهرستان میبد در دوازدهم اسفند امسال گفت: برگزاری یادواره شهدای محلات، یادواره شهدای زنان ایثارگر، اجرای نرم‌افزار جامع شهدا، رونمایی از کتاب نقش میبد در دفاع مقدس و غرس 450 نهال در مصلی آیت‌الله اعرافی به یاد شهدای این شهرستان از برنامه‌های این یادواره است.

تأکید بر شکل‌گیری شورای محلات در سطح شهرستان میبد و بهره‌گیری از اندیشه و طرح نخبگان و افراد خوش استعداد، توجه به حقوق شهروندی در ادارات، همدلی و همکاری ادارات و نهادهای با فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، شناخت عمیق مسائل شهر، توجه به مقوله مهاجرت، طلاق و خانواده، اعتیاد، فقر و حجاب و عفاف، رفع مفاسد و ترویج فرهنگ ورزش از مباحث این جلسه بود.

در پایان این جلسه از مدیران آموزش‌وپرورش، تأمین اجتماعی و مخابرات به‌عنوان ادارات برتر در حقوق شهروندی تجلیل شد. همچنین از طرح زیلو به‌عنوان طرح ملی رونمایی شد.
آدرس کوتاه :