بخشدارمرکزی میبد:

برای توسعه صنعت توریست نیاز به ساماندهی ورودی روستاها داریم


بخشدار مرکزی میبد در بازدید از مناطق روستایی این بخش از اتمام پروژه ساماندهی ورودی روستای مزرعه کلانتر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، بخشدار بخش مرکزی میبد گفت: ازآنجاکه روستای مزرعه کلانتر یکی از روستاهای هدف گردشگری این بخش در کشور محسوب می‌شود بهسازی و ساماندهی ورودی این روستا یکی از اولویت‌های ما بود که به سرانجام رسید.

وی بابیان اینکه روستای مزرعه کلانتر دارای بافت تاریخی کم‌نظیر است که همواره موردتوجه گردشگران داخلی و خارجی است گفت: برای توسعه صنعت توریست و گردشگری در حوزه بخش مرکزی به‌ویژه روستای مزرعه کلانتر نیاز به ساماندهی این روستاها داریم.

محمدحسین قاسمی تهیه طرح تفضیلی را از اقدامات مهم در مناطق روستایی عنوان کرد و بابیان اینکه این طرح از سال 92 آغازشده است افزود: بخشداری مرکزی با تخصیص اعتبارات ترافیکی تاکنون در جهت حذف نقاط حادثه‌خیز، عملیات اجرای سنگ جدول و میدان ورودی به پیمانکاری شرکت تعاونی دهیاری‌های شهرستان اقدام کرده است.

قاسمی جابه‌جایی برخی تأسیسات را از دیگر اقدامات در این بخش برشمرد و افزود: تأسیسات شبکه مخابرات و شبکه آب روستایی با مشارکت ادارات مربوطه در این مناطق جابه‌جاشده است.

وی خاطرنشان کرد: پس از زیرسازی با مشارکت اداره راه و شهرسازی و بخشداری مرکزی و مساعدت مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد، عملیات آسفالت مسیر و میدان صورت هم انجام می‌شود.

بخشدار مرکزی میبد از اجرای المان در ورودی روستای مزرعه کلانتر در آینده نزدیک هم خبر داد و گفت: زیباسازی میدان و اجرای فضای سبز، رنگ و المان از برنامه‌هایی است که با اجرای آن‌ها شاهد هماهنگی محیط و بافت تاریخی و جذب گردشگران در این روستا خواهیم بود.


آدرس کوتاه :