امام‌جمعه میبد:

برای تقویت نهادی علم و فرهنگ مسئولین باید نگاه متفاوت به آموزش‌وپرورش داشته باشند


امام‌جمعه میبد در جلسه شورای آموزش پرورش این شهرستان که با حضور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان، فرماندارمیبد و تعدادی از صاحبان صنایع برگزار شد با تأکید به داشتن طرح و برنامه در اکثر قلمروهای آموزش‌وپرورش گفت: بنیاد همه رشد و تعالی کشور در آموزش پرورش است و اگر این محور درست شود همه مشکلات در کشور حل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حضرت آیت‌الله اعرافی به همه مسئولین توصیه کرد؛ نگاهشان به آموزش پرورش متفاوت باشد و همه خیرین و مسئولین سربازی باشند تا نهادهای علم و فرهنگ در کشور حرف اول را بزنند.

وی افزود: شوراهای آموزش‌وپرورش کشور نیز باید دستور جلسه دقیق و دبیرخانه پیگیر داشته باشند و با نگاه بلند نظرانه و راهبردی به فعالیت مستمر بپردازند.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه طبق بررسی‌ها، از سال ۱۳۹۴ تا سال ۱۴۰۴ شهرستان میبد نیاز به احداث 80 آموزشگاه جدید دارد افزود: برای تأمین فضای آموزشی و جلوگیری از نوبت‌بندی در مدارس هرسال باید 10 آموزشگاه جدید در این شهرستان احداث شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی استانداردسازی مراکز آموزشی را مهم دانست و گفت: امروز باید با شعار "هر واحد صنعتی یک پروژه آموزشی" و با کمک خیرین و حتی وجوهات مردمی، فضاهای آموزشی خود را استانداردسازی کنیم.

وی بر تقویت جایگاه نشاط و شادابی دانش آموزان در فضاهای آموزشی تأکید کرد و افزود: باید کمک‌های خیری از محور سخت‌افزاری به نرم‌افزاری سوق داده شود و حتی مدارس باید دارای محیطی باشند که در هنگام تعطیلی، خدمات چندمنظوره تفریحی را برای مردم اطراف آن فراهم کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان هم در این جلسه گفت:30 درصد فضاهای آموزش پرورش ما استانداردهای لازم را ندارند و در مقابل حوادثی چون زلزله و حتی بارندگی شدید آسیب‌پذیرند.

احمد شیرزاد افزود: هرچند شورای آموزش پرورش میبد بسیار درخشان عمل می‌کند اما شوراهای آموزش پرورش در کشور نیاز به اصلاح دارند.

مدیرکل آموزش پرورش استان با اشاره به برتری شورای آموزش‌وپرورش میبد در سطح استان گفت: برتری شهرستان میبد ازلحاظ آموزشی، کنکور، معدل دیپلم و ازلحاظ خیری، بسیار شرایط ایده آل و خاصی را دارد، که همه این‌ها باهم دلی و حمایت امام‌جمعه به‌دست‌آمده است.

در این جلسه مشکلات معلمین خرید خدمات هم موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و قرار شد امام‌جمعه میبد آن را در سطح کلان پی گیری کنند.

در پایان این جلسه نیز از مدیرکل آموزش‌وپرورش استان، مدیر آموزش پرورش میبد، شهردار و مدیرعامل شرکت‌های صنعتی میبد تقدیر به عمل آمد.


آدرس کوتاه :