معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندارمیبد:

برای ادامه حیات باید راه‌های سازش باکم آبی را جستجو کرد


جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندارمیبد، مدیر حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان و اعضای شورا در سالن اندیشه فرمانداری میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندارمیبد در این جلسه گفت: استان یزد سال‌هاست که با مشکلات کمبود آب و خشک‌سالی روبروست.

فرزین خادمی بابیان اینکه باید بجای استفاده از واژه بحران آب، سازگاری باکم آبی را لحاظ کنیم افزود: پیشینیان ما از گذشته تاکنون برای حفظ حیات در فلات مرکزی و استان یزد با تلاش و سخت‌کوشی خود توانستند کویر را به محل زندگی بدل کنند.

خادمی تصریح کرد: امروز هم این استان را که یکی از استان‌های پیشگام در حوزه‌های مختلف علمی، صنعتی است و زمینه اشتغال هزاران نفر را فراهم کرده و آن را به قطب سرمایه و اقتصادی تبدیل کرده است؛ باید راه‌های نوین سازش باکم آبی را پیدا و مشکلات را حل کنیم.

شناسایی و پلمپ چاه‌های غیرمجاز، تفکیک آب‌های فضای سبز از آب شرب در ادارات، جلوگیری از توسعه چمن‌کاری و استفاده از چمن مصنوعی و استفاده از ایده افراد در جهت صرفه‌جویی از آب از مصوبات این جلسه بود.


آدرس کوتاه :