خطيب جمعه ميبد :

براي رسيدن به حق مسلم خود نبايد تسليم خواسته هاي دشمنان شويم


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : ( به نقل از میبد آدینه ) امام جمعه موقت ميبد در خطبه هاي نمازجمعه اين شهرستان با اشاره به مذاكرات ژنو ، ‌ضمن حمايت از تيم مذاكره كننده كشورمان گفت : تيم مذاكره كننده زير نظر رهبر عظيم الشان انقلاب بايد در مذاكرات خود بر اساس رعايت حقوق ملت بزرگ ايران گامهاي مهمي را بردارند .
خطيب جمعه ميبد :


حجت الاسلام والمسلمین حسين نبي پور ، با بيان اينكه گروه 5 بعلاوه يك و در راس آن امريكا ، سياست مداران حقه بازي هستند تصريح كرد : نبايد بعد از 30 سال ، يك مرتبه به خاطر لقمه ناني ،ما را به بردگي و بندگي و اسارت بكشند.
خطيب جمعه موقت ميبد خاطرنشان كرد : آنچه كه نظام ما را به عزت و سربلندي، شرافت ، شكوه و اقتدار رساند ،  روحيه استقلال طلبي بود و امروز هم نبايد تسليم يك سلسله شرايطي شويم كه ما را در آينده به اسارت برساند.
وي با بيان اينكه بايد ديد در اين مذاكرات دول غرب و در راس آن آمريكا چه چيزي را به ما داده تصريح كرد : اين چه دنيايی است كه براي استفاده از انرژي هسته اي كه حق مسلم و مشروع يك كشور است ؛ دست به تحريم اقتصادي مي زند و با آزاد كردن پولهاي بلوكه شده يك ملت و برداشتن تحريم هاي يكجانبه و تحميلي كه خود عليه يك ملت بكارگرفته اند ، از آن كشور امتياز مي گيرند .
حجت الاسلام نبي پور گفت : مگر همين قدرتهاي استعماري و گروه 5 بعلاوه يك نيستند كه ذراتخانه هايشان انباشته از سلاح هاي هسته اي و ميكروبي است .
امام جمعه موقت ميبد در ادامه خطاب به دولتمردان گفت : دولت مردان و مسئولين كشوري بايد گره هايي را كه دولت هاي قلدر و چپاولگر استعماري و استثماري از آن سوء استفاده مي كنند گروه گشايي كنند.
خطيب جمعه موقت ميبد در بخش ديگر از سخنان خود ، روحيه رفاه طلبي ،‌تجمل گرايي و ثروت اندوزي را خطر جدي براي جامعه خواند و افزود : چرا بايد كار ملت ايران به جايي برسد كه وقتي از يك حق مشروع و مسلم و بين المللي يعني انرژي هسته اي منع مي كنند و در محاصره اقتصادي قرار مي دهند ، بايد تسليم خواسته هاي دشمنان شوند.
وي برنامه ريزي و تنظيم درست در مسئله اقتصادي كشور و جهت دهي توليد به سمت كيفيت بالا ،‌و سالم و توزيع مناسب و مصرف درست را در رسيدن به خودكفايي و گريز از وابستگي ها دانست و افزود : روح تلاش و فعاليت در ملت مصرف گرا ، تجمل گرا و رفاه طلب ضعيف است و بايد دروازه هاي ورود كالاهاي غرب را به روي بازارهاي داخلي ببنديم .
امام جمعه موقت ميبد در بخش ديگر از سخنان خود ، سالروز حماسه مردم آمل را گرامي داشت و افزود : مردم عامل با صبر و استقامت و پايداري در مقابل منافقين سیه دل ، شر آنها را از سر ملت كوتاه كردند و نشان دادند هر جا كه نظام از حمايت و پشتوانه ملت برخوردار است توطئه و توطئه گران اثر نخواهد داشت بنابراين هر نظامي اگر سعادت خود را مي خواهد بايد مردم را در صحنه نگه دارد .
حجت الاسلام نبي پور ، چهارم بهمن ماه ، سالروز بستن فرودگاه مهرآباد به روي هواپيماي بنيانگذار كبير انقلاب از سوي بختيار را يادآور شد و افزود : اميدواريم كه همه ستمگراني كه دست به دست هم دادند و مزاحمت هايی را به ملت بزرگ ايران و رهبري اين ملت در گذشته و حال و آينده ايجاد كرده و خواهند كرد ، به شديد ترين شرايط مجازات كند.
امام جمعه موقت ميبد در خطبه عبادي نمازجمعه اين هفته هم نمازگزاران را به رعايت مرزهاي تقوا سفارش و دعوت كرد.
حجت الاسلام حسين نبي پور با اشاره به هفته وحدت گفت : انسان همواه در پرتو وحدت و اتحاد و انسجام به حيات اجتماعي خود ادامه داده است چرا كه انسان مدني است و با همياري ديگران مي تواند زندگي كند.
خطيب جمعه موقت ميبد با بيان اينكه انسان ها در هر رتبه و مقام از حيات اجتماعي خود نيازمند كمك ، همفكري و تشريك مساعي با ديگران است ؛ وحدت را از ضروريات لاينفك حيات اجتماعي عنوان كرد .
وي با اشاره به روحيه خودبيني و برتري طلبي انسان گفت : اين روح برتري طلبي نمي گذارد انسان از مركب غرور و خودخواهي پايين بيايد و به جمعيت و وحدت بپيوندد و تمام برخوردهاي بشر در طول تاريخ به خاطر خودبيني بوده كه عامل قتل ، غارت ، تجاوز و بيدادگري شده است بنابراين پيروي از زندگي طبيعي و مادي عامل ، تفرقه در زندگي انسانها شده است .
حجت الاسلام نبي پور خاطرنشان كرد : اما اگر قدم فراتر گذاشته و وارد زندگي فطري شويم مي بينيم كه در زندگي فطري هيچ يك از عوامل زندگي مادي وجود ندارد و انسان به لحاظ روح ملكوتي و الهي كه خداوند در او دميده ، عوارض طبيعت را در خود نمي پذيرد كه قرآن در سوره مباركه آل عمران مي فرمايد همگي به ريسمان محكم الهي چنگ بزنيد و متفرق نشويد . بنابراين مادامي كه ايمان به خدا در جامعه مطرح نشود و مردم به باور خداي يكتا نرسند ، به وحدت لازم نخواهند رسيد چرا كه چيزي كه ما را به هم پيوند مي دهد و متحد مي كند ايمان به خداست و الا اقتصاد و سياست و عوامل ديگر عامل وحدت نيست گرچه تاثير آن را نمي توان ناديده گرفت .
امام جمعه موقت ميبد با بيان اينكه امروز بايد بدانيم كه چرا دچار تفرقه و پراكندگي شده ايم گفت : بشر در پرتو ايمان به خدا به وحدت مي رسد و قرآن توصيه كرده است كه همه اديان الهي كه در يك چيز و آن هم اعتقاد به خدا مشتركند ، بايد هميشه وحدت و هبستگي خود را حفظ كنند.
آدرس کوتاه :