نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی:

بخش مهمی از مسائل و مشکلات بخش ندوشن حل‌شده است


مسائل و مشکلات بخش ندوشن با حضور نماینده مردم یزد و اشکذر و نماینده معین شهرستان میبد در مجلس شورای اسلامی، فرماندارمیبد، امام‌جمعه ندوشن، مدیران ادارات استان وشهرستان، بخشدار ندوشن و شورای اسلامی شهر و روستاهای ندوشن در اردوگاه فرهنگی تربیتی آیت‌الله خامنه‌ای بنستان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی از حل بخشی از مشکلات بخش ندوشن در حوزه گازرسانی خبر داد و گفت: تقریباً بخشی از مشکلات که درگذشته در حوزه گازرسانی به ندوشن داشتیم حل‌شده است و گازرسانی به روستاها هم در دستور کار و الویت قرارگرفته است که تا ابتدای سال 95 گاز کشی به روستاها را هم آغاز خواهیم کرد.

محمد صالح جوکار تأمین آب شرب روستائیان را دومین بحث این نشست بیان کرد و گفت: تأمین آب آشامیدنی روستائیان در دستور کار خود ندوشن است که نیاز به اعتبارات آب‌رسانی به روستاها و ایجاد شبکه است که قرار است از طریق اعتباراتی که از سوی مجلس به ایجاد شبکه آب‌رسانی به روستاها مصوب شده است پی گیری و تأمین شود.

جوکار تعریض و آسفالت جاده ورزنه –ندوشن و فولاد آلیاژی ندوشن را سومین بحث این نشست عنوان کرد و افزود: جاده ورزنه - ندوشن مسیر را از اصفهان به یزد کوتاه می‌کند که در این راستا اقدامات خوبی تابه‌حال انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه برای تأمین آسفالت ورزنه -ندوشن و جاده فولاد آلیاژی دستور وزیر داریم افزود: زیرسازی این مسیر هم قرار است با هماهنگی سازمان ایمیدرو انجام شود.

وی با اشاره به جلسه هفته گذشته در وزارت خانه در خصوص جاده ورزنه –ندوشن خاطرنشان کرد: چون بخش زیاد استفاده از این جاده توسط معدنی‌ها انجام می‌شود؛ باید عوارض و معادن در این بخش هزینه شود که پیگیری خواهد شد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: در بخش منابع طبیعی و جهاد کشاورزی بحث قنوات مطرح شد که اعتباری برای احیا و مرمت قنوات منطقه گذاشته شد و منابع طبیعی هم بحث پوشش گیاهی منطقه با توجه به تخریب و خسارت‌هایی که معادن وارد می‌کنند قرار شد عوارض آن را در خود منطقه برای پوشش گیاهی مناسب هزینه کند.

جوکار با اشاره به ناحیه صنعتی ندوشن هم گفت: آماده‌سازی خوبی در ناحیه صنعتی ندوشن انجام‌شده است و بحث گازرسانی در اولویت اول ما قرار دارد چراکه در خود منطقه سرمایه‌گذارانی هستند که طرح برای اجرا دارند.

وی هدایت سرمایه‌گذاران و ایجاد اشتغال در ناحیه صنعتی ندوشن را نقشه راهی برای توسعه آن منطقه خواند و افزود: قرار شد فرماندارمیبد بخشی از سرمایه‌گذاران شهرستان را به ناحیه صنعتی ندوشن هدایت کند که اگر یکی دو تا صنایع داشته باشیم که اشتغال ایجاد کنیم نسبت به عمران و آبادانی آینده ندوشن گام‌های خوبی برداشتیم.

و در پایان بابیان اینکه در همه بخش‌ها هم در بخش راه، گاز و مصوبات خوبی انجام شد افزود: قول می‌دهم که بخش مهمی از این مصوبات اجرایی شود.

امام‌جمعه ندوشن هم با ابراز رضایت از تلاش و پی گیری مسئولین شهرستان میبد در انجام امور ندوشن گفت: درمجموع مردم راضی هستند ولی آنچه ما از مسئولین انتظار داریم این است که توجه بیشتری داشته باشند و امروز جلسه خوبی بود تصمیمات خوبی گرفته شد که اگر عملی شود خیلی خوب است.

فرماندارمیبد هم در ابتدای این نشست با قدردانی از حضور جوکار و پی گیری ویژه مسائل و مشکلات بخش ندوشن گفت: آن چیزی که در حد توان بود مسئولین تلاش خودشان را در بخش‌های مختلف بهسازی روستاها، جاده، آب و گاز تا به امروز انجام داده‌اند.

حسین فلاح خاطرنشان کرد: هرچند در دول سال گذشته با شرایط بحرانی بودجه و اعتبارات عمرانی مواجه شدیم اما سعی کردیم چیزی که بخش ندوشن مستحق آن است برسد و امیدواریم نگاهی که مجلس و دولت به توسعه روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر دارد بتوانیم تا پایان سال اقدامات خوب و مؤثری را برای بخش ندوشن انجام دهیم.


آدرس کوتاه :