با حضور فرماندار شهرستان ميبد : اولين همايش مشاركت ميبدي ها در ساخت حرم مطهر زهراي اطهر (س)

شناسه : 3345681

با حضور فرماندار شهرستان ميبد : اولين همايش مشاركت ميبدي ها در ساخت حرم مطهر زهراي اطهر (س)


با حضور فرماندار شهرستان ميبد : اولين همايش مشاركت ميبدي ها در ساخت حرم مطهر زهراي اطهر (س)


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان  ميبد: آيت الله اعرافي امام جمعه شهرستان ميبد در اين مراسم با تبريك اعياد شعبانيه برگزاري همزمان اين همايش با  اين اعياد را به فال نيك گرفتند و بيان داشتند :  ما هم به عنوان يك عاشق خاندان ولايت بايد تقدير نمائيم و از همه كساني كه از جاي جاي ايران اسلامي عرض ادب كرده اند در بازسازي عتبات عاليات از جمله ستادهاي عتابات و خيرين محترم  قدرداني نمائيم .

حضرت آيت الله اعرافي افزودند : از مهمترين شعائر الهي احياء مساجد و خانه هاي عبادت و بندگي خداست و عتبات عاليات از مصاديق آن هست ، بدون ترديد مسجد و حرم و هر مرقد پاك جايگاه عبادت و پرستش و بندگي خداوند متعال است و همه اينها جزء شعائر بزرگ الهي است .

در طول تاريخ اسلام متحجراني داشته ايم و مكاتب منحرفي داشته ايم كه توحيد را به غلت تفسير مي كردند و احياء نام برزگان دين و چهره هاي راهنماي دين را مراقب مطر آنها را مخالف توحيد دانسته اند . منحرفان توحيد را در تخريب قبور مطهره مي دانسته اند . اين تفكر غلت ريشه در فهم ناصواب از توحيد دارد . در حالي كه فهم درست توحيد اين است كه ما براي وصول به آن قمه بلند و هدف والاي عبادت و بندگي به ذات مقدس الهي از وسايل تعيين شده از طريق خدا حركت نمائيم . ائمه هدي ائلياء الهي عالمان پاك و مرقدهاي نوراني آنها نشانه هاي راه براي پيمودن مسير توحيد است .

امروز ما به عنوان حوزه و عالمان دين مي توانيم اعلام بكنيم براي شناخت توحيد و حقيقت توحيد آماده گفتگو و بحث هستيم متآسفانه كساني مثل ابن تيميه و بعد محمد بن عبدالوهاب و در عصر امروز پيرواني از اين افراد و مكاتب اشتباه دنبال اين هستند كه توحيد را كج معرفي بكنند . و عرض ارادت را نسبت به اين پاكان و مقربان درگاه الهي را منافي با توحيد بدانند .

وي تصريح كرد :  حقيقت توحيد در ولايت تجلي پيدا كرده است و بزرگ داشت ولايت و صاحبان مقام ولايت اين حقيقت و روح توحيد است .

عتابات عاليات و به خصوص مراقد مطهره حضرت امير و اباعبدالحسين و ساير ائمه هدي مشعلهاي  هدايت در طول تاريخ بوده اند . در طول تاريخ تلاشهاي زيادي بوده تا نام و نشان اين ائمه هدي را از بين ببرند از متوكل عباسي تا صدام گواه اين مسئله است و درحال حاضر متحجراني كه قبور مطهره را منفجر مي كنند اين يك جريان سياسي است .

امروز هم ما بدانيم كساني كه در برابر اين نمادهاي الهي قيام كرده اند و اقدام مي كنند پيروان همان متوكل و يزيد و ساير تبهكاران عالم هستند . شك نكنيد  اين حركت تند ناصواب تكفيري امروز  ريشه در سياستهاي استكباري  دارد و مستكبران عالم بازيگران اين صحنه هستند . اين متحجران ريشه اي ندارند و تنها استكبار آنها را به حركت در مي آورد .

ملت بزرگ ايران كه با آغوش باز از معارف اهل بيت استقبال كرده اند مهم ترين پشتوانه عتبات عاليات و مراقد مطهره اولياء الهي بوده اند . شهر ما افتخار آن دارند كه جايگاه حسينيه هاست و پرچمهاتي اباعبدالحسين در آن برافراشته است .

ميبد شهر مساجد و حسينيه ها و هيأتها و پرچمهاي عزادراي است ما به اينها افتخار مي كنيم .

وي تاكيد نمود مردم ميبد بيش از آنچه در آمارهاي ارائه شده بود به عتبات كمك نموده اند كه جاي تقدير و تشكر دارد .

 امام جمعه موقت تهران در این همایش گفت: مشارکت و همکاری در زمینه ساخت و احیاء بارگاه ائمه معصومین نشانه عزت بندگان خداست و خداوند این افتخار را تنها نصیب بندگان خاص خود می‌کند.

آیت الله صدیقی در توضیح دلایل اهتمام داشتن به احداث و بازسازی اماکن مقدس افزود: اولین دلیل، «تعظیم شعائر الهی» است؛ چرا که محبت ما به اهل بیت(ع) بایستی ظهور و بروز داشته باشد.

وی گفت:  دلیل دوم به این خاطر است که چون دشمنان می خواهند نور وجود ائمه اطهار(ع) را خاموش کنند و خداوند هم فرموده اند اجازه چنین اتفاقی را نمی دهد، ما برای اینکه بندگیمان را نشان دهیم باید اکرام این بزرگواران را مدنظر قرار دهیم.

آیت الله صدیقی دلیل سوم کمک به بازسازی عتبات عالیات را ناظر به مسائل سیاسی دانست و افزود: این بناهای باشکوه هنر، فرهنگ، معماری و از همه مهمتر عشق شیعیان را در طول تاریخ به همگان نشان داده است.

نماینده ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات عالیات، بار اخلاقی کمک به بازسازی عتبات را دلیل چهارم خود برشمرد و گفت: تا از مال و پول نگذری نمی توانی از پل بگذری چرا که روح انسان، حیوانی است و با انفاق و صدقه دادن آزاد و پاک می شود.

وی در تشریح دلیل پنجم افزود: بازسازی عتبات عالیات به نوعی در تامین امنیت کشورهایی که این اماکن مقدس در آنها قرار دارد و دشمن به دنبال مخدوش کردن این امنیت است، بسیار کمک می کند.

آیت الله صدیقی کمک به بازسازی عتبات عالیات را باعث مطهر شدن روح افراد دانست و مطهر بودن از صفات اختصاصی اهل بیت(ع) است

گفتنی است همایش یک روزه بازسازی عتبات عالیات دیروز با حضور مسئولان استان یزد، امامان جمعه میبد و اردکان فرمانده سپاه الغدیر استان یزد و ۵۰ نفر از واقفین و خیرین میبدی برگزار شد ، آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران میهمان و سخنران ویژه این مراسم بود

 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.