فرماندار ميبد :

با توجه به وسعت شهرستان ميبد بايد امكانات نيروي انتظامي افزايش يابد


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : با حضوردشتي دبير شوراي هماهنگي مواد مخدر استان يزد ، رجائي فرماندار ميبد و ديگر مسئولين ادارات مربوطه جلسه مبارزه با مواد مخدر در شهرستان ميبد برگزار شد .
فرماندار ميبد :


رجائي فرماندار ميبد ضمن گراميداشت 12 آذر سالروز تصويب قانون اساسي در سال 1358 و روز معلولين آغاز ماه صفر ماه حزن و اندوه اهل بيت را تسليت گفت و پيشاپيش 16 آذر روز دانشجو را گرامي داشتند .
فرماندار مورد بيان داشت ميبد به لحاظ اينكه بعد از مركز استان پرجمعيت ترين شهرستان استان مي باشد علاوه بر جمعيت بومي شاهد حضور اتباع بيگانه بويژه اتباع افغاني در سطح شهر هستيم كه بر معضلات قاچاق مواد مخدر افزوده اند .
 وي ادامه داد : اتباع بيگانه نه تنها در شهرك مهمان پذير سكونت دارند بلكه متأسفانه در اكثر بافت فرسوده تاريخي شهر هم زندگي مي كنند و نگراني ما را در اين حوزه دوچندان مي نمايد . با توجه به اينكه شهرستان ميبد يكي از شهرهاي صنعتي و به عبارتي يكي از قطبهاي صنعتي محسوب مي شود شاهد مهاجرت سنگين از استانهاي خوزستان ، كرمانشاه ، سيستان و بلوچستان ، كرمان ، هرمزگان ، خراسان جنوبي ، فارس و لرستان هستيم كه اين خود عامل افزايش بزه كاري ، ناهنجاريها اجتماعي ، سرقت و توزيع مواد مخدر در سطح شهرستان مي شود .
وي تصريح كرد : با عناين به الحاق ندوشن به شهرستان ميبد و احيانا تردد سوداگران مرگ در محدود آن بخش متأسفانه نيروي انتظامي شهرستان امكانات سخت افزاري و نرم افزاري براي مراقبت آن بخش عظيم در اختيار ندارد و اين امر به اطلاع فرماندهي استان هم رسانده ايم كه اميدواريم اين مشكلات برطرف شود .  
رجائي ضمن تقدير از زحمات اعضاء ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت : علي رغم همه تلاشهاي ارزنده اي كه در اين حوزه صورت گرفته ليكن ما به شدت در اين حوزه ابراز نگراني مي كنيم وي ادامه داد ، بايد با جايگزين كردن و تأسيس صنايع سرمايه بر به جاي كاربر از سيل مهاجرتها كه معضلات بسياري از جمله مشكلات فرهنگي و همچنين مواد مخدر را به دنبال دارد جلوگيري كرد .
رجاي خاطر نشان كرد : ميبد هزينه تأمين امنيت جاهايي را مي دهد كه بودجه آن براي استانهاي ديگر مصوب شده و با توجه به افزايش جمعيت مهاجر در شهرستان ميبد هرگز شاهد بالا رفتن بودجه شهرستان بويژه در خصوص مسائل امنيتي آن نيستيم . 
دشتي دبير شوراي هماهنگي مواد مخدر استان يزد نيز در اين جلسه گفت : علي رغم همه تلاشهاي مختلف در مبارزه با مواد مخدر باز شاهد اين پديده شوم هستيم .
وي با تقدير و تشكر از شوراي تامين شهرستان و شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر اشاره داشت:   در راستاي درمان اعتياد و بازپروري 17 مركز اقامتي ميان مدت (كمپ ) و بيش از 110 مركز دولتي اعم از مطب پزشكان مراكز تحت نظارت بهزيستي و دانشگاه علوم پزشكي مشغول به فعاليت مي باشند
ايشان با اشاره به مبارزه جدي ايران در مقابل سوداگران مرگ بيان داشت : در اين مسير نزديك به 3700 شهيد و 40 هزار نفر جانباز را تقديم انقلاب و نظام كرده ايم .
دشتي از دبيرخانه مبارزه با مواد مخدر شهرستانها خواست تا با معرفي افراد بهبود يافته  جهت اخذ وام  طرحهاي اشتغال خود را را به شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان ارائه نمايند . وي همچنين از پيگيري برنامه  بيمه افراد معتاد  خبر داد و بيان داشت : در اين ارتباط مصوبه رياست جمهوري دنبال مي شود و اميدواريم شرايطي فراهم شود تا آنهايي كه بهانه هزينه درمان دارند را با اين روش از دام اعتياد رها سازيم .
 
 
آدرس کوتاه :