با بهره‌گیری از منابع کتابخانه مرکزی باید شاخص‌های مطالعه را افزایش داد


فرماندارمیبد به همراه شهردار و جمعی از مسئولین با حضور در کتابخانه مرکزی این شهرستان با شرکت در طرح کتابخانه گردی با ظرفیت‌های این کتاب‌خانه از نزدیک آشنا شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح در این بازدید، کتابخانه مرکزی میبد را یکی از ظرفیت‌های مهم در حوزه تأمین منابع اصلی در تقویت شاخص‌های مطالعه در استان خواند و گفت: باید با عضویت بیشتر در این کتابخانه، شاخص‌های مطالعه و بهره‌گیری از منابع مرجع این مرکز را افزایش داد.

کتابخانه مرکزی میبد که تنها کتابخانه مرکزی استان محسوب می‌شود و در سال 94 به‌عنوان کتابخانه برتر نهادی کشوری نیز انتخاب‌شده است 4 هزار عضو فعال دارد.

محسن کارگر رئیس اداره کتابخانه‌های میبد گفت:9 باب کتابخانه زیرپوشش اداره کتابخانه‌های شهرستان میبد قرار دارند که 7 باب نهادی و 2 باب مشارکتی هستند.

کارگر افزود: کتابخانه مرکزی میبد دارای بخش کودک، نابینایان واصلی هست که صد عضو نابینا با منابع بر یل و 70 هزار کتاب گویان نیز است.

وی شاخص بودن کتابخانه مرکزی میبد در استان را عامل اصلی انتخاب این کتابخانه در طرح کتابخانه گردی عنوان کرد و افزود: هدف از این طرح، آشنایی عموم مردم به‌ویژه مسئولین با محیط کتابخانه‌های عمومی و خدماتی که در کتابخانه‌ها ارائه می‌شود است.


آدرس کوتاه :