فرماندار میبد در جمع بانوان فرهیخته؛

بانوان باید در طرح‌ها و برنامه‌های مهم مشارکت کنند


فرماندار میبد در نخستین جلسه کمیته فرهیخته بانوان این شهرستان با اشاره به توانمندی بانوان در عرصه‌های مختلف و نقش آن‌ها در جامعه گفت: بانوان هم می‌توانند در طرح‌ها و برنامه‌های مهم فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مشارکت داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد؛ حسین فلاح با اشاره به برخی از آسیب‌های اجتماعی گفت: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی بانوان باید با برگزاری برنامه‌های مختلف و آگاهی بخشی به جامعه در کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند.

وی مؤسسات فرهنگی و خیری را یکی از عوامل مهم در تقویت بنیه‌های فرهنگی در جامعه خواند و گفت: این مؤسسات با فعالیت در حوزه‌های فرهنگی و خیری علاوه بر کاهش فقر اقتصادی و فرهنگی می‌توانند با آگاه‌سازی مردم بسیاری از تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند.

فرماندار میبد تأکید کرد: مؤسسات باید اهدافشان مردم باشد چراکه بدون توجه به مردم نمی‌توانند فرهنگ ایرانی اسلامی را در داخل جامعه نهادینه و الگوهای مثبت را ترویج کنند.

حسین فلاح بابیان اینکه هدف رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت است، گفت: شناخت فرصت‌ها به کار و تلاش و پویایی و خلاقیت و ابتکار منتهی می‌شود بنابراین باید این فرصت‌ها را در جامعه شناسایی و شکوفا کرد.

فلاح شناسایی نقاط قوت در شهرستان را حل بسیاری از مشکلات و موانع اجتماعی و فرهنگی در جامعه خواند و گفت: شهرستان میبد که ریشه در علوم دینی و فرهنگ اسلامی دارد می‌تواند الگوی مهمی در پیاده‌سازی سبک زندگی اسلامی باشد.

در ابتدای این جلسه تعدادی از بانوان فرهیخته شهرستان میبد نظرات و پیشنهادهای خود را ارائه کردند.
آدرس کوتاه :