همزمان با روز جهانی جهانگردی؛

بافت تاریخی میبد آب‌وجارو شد


به مناسبت گرامی داشت روز جهانی جهانگردی همایش “آب‌وجاروی میبدی‌ها در بافت قدیم” با حضور فرماندار، سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، شهردار سرپرست میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان، اعضای انجمن یاوران یادگارهای فرهنگی و جمعی از دوستداران میراث فرهنگی در شهرستان میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در این همایش، صنعت توریست و گردشگری را مهم‌ترین صنعت جهان امروز خواند و افزود: استان یزد و شهرستان میبد به دلیل دارا بودن بافت تاریخی و آثار گران‌مایه فرهنگی سهم مهمی در صنعت توریست و گردشگری کشور دارد.

حسین فلاح گفت: خوشبختانه به دلیل توجه مردم در حفظ و نگهداری بناهای تاریخ امروزه شاهد میراث عظیمی از گذشتگان خود در شهرستان میبد هستیم و 800 هکتار بافت تاریخی در این شهرستان نشان می‌دهد که مردم ما داری فرهنگ غنی و تاریخی درخشان هستند.

وی با اشاره به احیاء بافت‌های تاریخی در سال‌های اخیر ازجمله احیاء آسیب‌های آبی، خانه‌های قدیمی و بهسازی بناهای تاریخی گفت: شهرستان میبد به دلیل این ظرفیت‌های تاریخی به‌عنوان شهر خلاق و نمونه گردشگری شناخته‌شده است.

فرماندارمیبد بابیان اینکه صنعت توریست و گردشگری صنعت اشتغال‌زا و اقتصادی محسوب می‌شود؛ گفت: بنا داریم با ساماندهی و احیاء بناهای تاریخی و ثبت آن‌ها در فهرست آثار ملی، صنعت پاک گردشگری را در شهرستان میبد توسعه دهیم.

در پایان این همایش مسئولین با بخش مهمی از مسیر بافت‌های تاریخی را از وجود آشغال پاک‌سازی کردند.

 


آدرس کوتاه :