معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندارمیبد:

باغداران در شناسایی و تله گذاری آفت مگس مدیترانه با جهاد همکاری کنند


جلسه توجیهی باغداران و کشاورزان میبد در مبارزه با آفت مگس مدیترانه با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، جمعی از مسئولین و باغداران و کشاورزان شهرستان در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، معاون عمران و برنامه‌ریزی فرماندارمیبد در جلسه توجیهی باغداران و کشاورزان میبد در مبارزه با آفت مگس مدیترانه گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و منطقه‌ای استان و گرما، امکان تخم‌ریزی و تکثیر این آفت در شهرستان میبد زیاد است.

فرزین خادمی بابیان اینکه در صورت شیوع این آفت، باغداران به‌شدت خسارت خواهند دید افزود: ما آمادگی داریم باغداران و کشاورزان را در مبارزه با این آفت همراهی کنیم.

خادمی تصریح کرد: قطعاً برای پیشگیری از این آفت، اعتباراتی هم در نظرخواهیم گرفت تا با شناسایی به‌موقع، از شیوع این آفت در شهرستان میبد جلوگیری شود.

وی از باغداران و کشاورزان خواست تا در شناسایی و تله گذاری برای از بین بردن این آفت با جهاد همکاری کنند.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امورعمرانی فرماندارمیبد بابیان اینکه آفت مگس مدیترانه سرطان میوه شناخته می‌شود و به هر میوه شیرین هجوم می‌آورد گفت: بااین‌حال پیشگیری از این آفت راحت است و در صورت شناسایی و تله گذاری و سم‌پاشی به‌موقع می‌توان از شیوع آن جلوگیری کرد و خسارت را به حداقل رساند.

مدیر جهاد کشاورزی میبد هم در این جلسه با اشاره به اینکه تأمین نهاده‌های مبارزه با این آفت را جهاد کشاورزی انجام می‌دهد گفت: کشاورزان با مراجعه به کارشناسان جهاد کشاورزی و فراگرفتن آموزش‌های لازم می‌توانند نهادهای موردنیاز در مبارزه با این آفت را دریافت کنند.


آدرس کوتاه :