بازگشایی مدارس میبد


امسال زنگ مدارس با حضور فرماندارمیبد، دکتر میرمحمدی نماینده مردم میبد در مجلس شورای اسلامی، مسئول دفتر امام‌جمعه و جمعی از مسئولین و خانواده‌ها، نواخته شد و 25 هزار دانش‌آموز در شهرستان میبد در شرایطی راهی مدارس شدند که هنوز کرونا بر همه‌جا سایه افکنده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، محسن موحدی فرد مدیر آموزش‌وپرورش میبد گفت: تمام دستورالعمل‌های بهداشتی با دقت و به‌طور سختگیران در همه مدارس اجرا خواهد شد و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

موحدی بابیان اینکه اگر خانواده‌ها پا به‌پای آموزش‌وپرورش جلو بیایند دانش آموزان ما مثل سال‌های گذشته سال تحصیلی موفقی خواهند داشت گفت: زنگ‌ها 35 دقیقه‌ای است و زنگ تفریح‌ها هم طوری برنامه‌ریزی‌شده است که همه دانش آموزان هم‌زمان زنگ تفریح نداشته باشند.

وی افزود: دانش آموزان حضور حداکثری رادارند ولی بافاصله گذاری‌های اجتماعی یک متر و 20 سانت ازهر طرف به خانواده‌ها اطمینان می‌دهیم که مشکلی پیش نخواهد آمد.

مدیر آموزش‌وپرورش میبد تصریح کرد: زدن ماسک در مدارس الزامی است و ورود و خروج دانش‌آموز کنترل می‌شود و حتی دانش‌آموزانی که نیاز به سرویس ایاب و ذهاب دارند هم با دقت نظارت می‌شود و مواد ضدعفونی با هزینه آموزشگاه‌ها نیز تهیه‌شده است.

موحدی فرد با تأکید بر همکاری خانواده‌ها گفت: فرزندان شما فرزندان ماست و مدارس خانه دوم دانش آموزان است وسعی خواهیم کرد مطلوب‌ترین کار را برای دانش آموزان انجام دهیم.

جعفرشفاعی معاون پرورش آموزش‌وپرورش میبد هم گفت: مدارس با ظرفیت 50 درصد سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند به‌طوری‌که 50 درصد دانش آموزان دریک روز و روز بعد هم 50 درصد دانش آموزان سر کلاس‌های درس حاضر خواهند بود.


آدرس کوتاه :