بازگشایی مدارس استثنایی درمیبد


مدارس استثنایی هم بازگشایی شد و دانش آموزان با نیازهای ویژه با حضور مدیر آموزش‌وپرورش استثنایی استان، معاون فرماندار، مدیر آموزش‌وپرورش و جمعی از مسئولین آغاز سال تحصیلی جدید را جشن گرفتند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، دانش‌آموزانی که شیرینی کاری بلد بودند و توانمندی‌های خود را برای نشاط بیشتر به نمایش گذاشته‌اند.

این دانش آموزان هم مانند هر کس دیگر آرزوهایی بزرگی داشتند؛ امیرحسین که می‌خواست مداح بشه، فاطمه خانم هم که از دانش آموزان روشندل آموزشگاه عقیل بود می‌خواست مهندس ساختمان بشه و نقشه خانه‌های زیبایی را طراحی کند.

مریم خانم هم که قیافه‌اش به پزشک‌ها می‌خورد تصمیم خود را گرفته بود که پزشک شود و بیشتر هم کودکان معلول و همنوع خودش را معالجه کنه.

مدیر آموزش و پرورش میبد گفت: در آموزشگاه‌های استثنایی میبد 92 دانش‌آموز با نیازهای ویژه مشغول تحصیل‌اند.

محسن موحدی فرد بابیان اینکه 18 دانش‌آموز هم در مدارس عادی مدارج تحصیلی خود را طی می‌کنند افزود:33 فرهنگی مسئولیت آموزشی و تربیتی این دانش آموزان را بر عهده‌دارند.

محسن موحدی فرد از احداث سالن ورزشی ویژه دانش آموزان استثنایی در آموزشگاه عقیل این شهرستان هم خبر داد و افزود: مقدمات احداث این سالن انجام‌گرفته و این سالن در آغاز سال تحصیلی 96 -97 به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر آموزش‌وپرورش استثنایی استان هم بابیان اینکه 2 هزار دانش‌آموز در 7 گروه با نیازهای ویژه جسمی، حرکتی، بینایی، شنوایی، ذهنی، دارای اختلاف رفتاری، اختلاف یادگیری و چند معلولیتی در 31 آموزشگاه در استان یزد مشغول تحصیل‌اند گفت: خوشبختانه به لحاظ امکانات و قوانین و مقرراتی که وجود دارد این دانش آموزان مدارج علمی را بعضاً تا سطح تحصیلات دانشگاهی هم طی می‌کنند.

مصطفی پایدار افزود: دانش‌آموزانی نابینا، ناشنوا، جسمی و حرکتی و دارای مشکلات ویژه یادگیری هم تا هر سطحی که امکان برای خودشان وجود داشته باشند می‌توانند ادامه تحصیل بدهند و محدودیتی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان گروه ذهنی هم تا سطح متوسطه و رشته‌های مهارتی آموزش می‌بینند.


آدرس کوتاه :