بازدید کمیته سلامت حقوق شهروندی از بیمارستان میبد


کمیته سلامت حقوق شهروندی متشکل از مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد از بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان به‌صورت سرزده بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، «فخرالسادات خامسی هامانه» مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد در حاشیه این بازدید گفت: هدف از این بازدید رسیدگی به مباحث حقوق شهروندان در حوزه سلامت و درمان و نظارت بر نحوه خدمت‌رسانی به بیماران است.

خامسی افزود: ما بیشتر با بیماران صبحت می‌کنیم و اینکه چقدر رضایت دارند از خدمات، درمان و مباحث بهداشتی و نوع خدمت‌رسانی که در حوزه درمانی و بهداشتی وجود دارد و ارتباطی که مجموعه درمانی بیمارستان دارد با شهروندان و افرادی که به‌عنوان بیمار مراجعه می‌کنند.

وی گفت: به نظر می‌رسد نحوه خدمت‌رسانی در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد مطلوب است و رضایت نسبی بیماران را شاهد بودیم.

خامسی خاطرنشان کرد: امیدواریم این نوع بازرسی‌ها و نظارت‌ها که نتایج آن به مقامات ارشد استانی و کشوری منعکس خواهد شد؛ باعث افزایش رضایت بیماران و نحوه مطلوب خدمت‌رسانی در حوزه بهداشت و درمان را در پی داشته باشد.

«محمدجواد رامشک» مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری هم حضور در اورژانس و نحوه رسیدگی به کار مردم، پذیرش و ترخیص بیماران، بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان و صحبت با بیماران و نحوه رسیدگی پزشکان و کارکنان بیمارستان از بیماران و نحوه حضور پزشکان در بیمارستان‌ها و رضایت مردمی از بیمارستان را از شاخص‌های نظارت و بازرسی و رسیدگی به مشکلات بیماران عنوان کرد.

رامشک بودن اکثر پزشکان را یکی از ویژگی‌های بارز بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد خواند.

وی افزود: مشکل اصلی بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد مراجعه و حضور اتباع خارجی و بیماران غیربومی است که این هم با برنامه‌ریزی مدیریت خواهد شد.

حاضرین در ادامه از مرکز بهداشت مهمانشهر شهرستان میبد هم بازدید کردند.


آدرس کوتاه :