بازدید فرماندار میبد از پروژه‌های میراث فرهنگی +تصاویر


فرماندار میبد در بازدید از پروژه‌های میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری این شهرستان گفت: یکی از اولویت‌های این شهرستان مرمت و احیاء بناهای تاریخی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد؛ حسین فلاح بابیان اینکه شهرستان میبد با بیش از 600 هکتار بافت تاریخی یکی از شهرهای باستانی کشور محسوب می‌شود افزود: ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی شهرستان میبد باعث شده است این شهرستان به‌عنوان شهر خلاق گردشگری معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه لازمه شهر خلاق نیاز به شاخص‌های ویژه‌ای‌ است و شهرستان میبد بسیاری از این شاخص‌ها را دارد افزود: وجود بناهای تاریخی کم‌نظیر و معماری در شهرستان یکی از این شاخص‌هاست که باید صیانت شود.

فرماندارمیبد بابیان اینکه طی سال‌های اخیر تحول عظیمی در حوزه میراث فرهنگی درمیبد اتفاق افتاده است گفت: یکی از این تغییر و تحولات توجه به خانه‌های قدیمی و آب‌انبارهاست و طی یک سال گذشته چندین خانه تاریخی ارزشمند و آب‌انبار در دست احیا و مرمت قرار دارد.

فلاح خانه رجبی پور، خانه دوست حسینی، راسته‌بازار، خانه حیدری زاده، گذر فیروزآباد، آسیاب آبی یخدان، بفروئیه و مزرعه بیده را بخشی از این پروژه‌ها برشمرد و افزود: برای احیاء و مرمت این بناهای تاریخی از اعتبارات میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری و بخش خصوصی استفاده‌شده است.


آدرس کوتاه :