بازدید فرماندارمیبد از روستای حشم


روستای حشم از روستاهای بخش بفروئیه در فاصله 70 کیلومتری شمال غربی شهرستان میبد قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، این روستا که به دلیل موقعیت توپولوژی و جغرافیایی و دارا بودن برکه آب می‌تواند یکی از روستاهای هدف گردشگری باشد که به‌تازگی موردتوجه بخشدار بخش بفروئیه قرارگرفته است.

فرماندارمیبد به همراه بخشدار بفروئیه و جمعی از مسئولین از این روستا بازدید و راه‌های توسعه و آبادانی این روستا را بررسی کردند.

حسین فلاح با اشاره به سیمای طبیعی و ییلاقی این روستا گفت: روستای حشم به علت برخورداری از آب‌وهوا و نسیم خنک و مناظر دلنواز محل مناسبی برای جذب توریست و ایجاد تفرجگاه است.

بخشدار بفروئیه هم با اشاره به ظرفیت‌های این روستا خواستار همکاری مسئولین ادارات و دستگاه‌های دولتی در جهت ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت دسترسی آسان به روستا و اسکان پایدار در آن منطقه شد.

محمد اسماعیلی عدم دسترسی به این روستا را از مهم‌ترین مشکل این روستا عنوان کرد و گفت: ایجاد راه مناسب و دسترسی آسان به روستای حشم نیازمند همکاری ادارات را می‌طلبد.

اسماعیلی بابیان اینکه بسیاری از روستاهای بخش بفروئیه از ویژگی‌های کم‌نظیر تاریخی و گردشگری و ظرفیت‌های بالقوه هستند گفت: برای توسعه و پایداری روستاها اول باید امکانات لازم را برای روستاییان فراهم کرد.

وی با تأکید بر اینکه امروزه روستاها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند گفت: بعضی از روستاها که ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف ازجمله گردشگری دارند باید از سوی مسئولین هم موردتوجه و حمایت قرار بگیرند.


آدرس کوتاه :