بازدید دهیاران آذربایجان شرقی از طرح‌های اقتصادی درمیبد


80 نفر از دهیاران، مدیران عامل دهیاری‌ها، بخشداران و مسئولین امور روستایی آذربایجان شرقی با حضور در کارگاه شن و ماسه شرکت تعاونی دهیاری‌های میبد، روستای هدف گردشگری مزرعه کلانتر، شهرک صنایع‌دستی سفال و سرامیک و خانه‌های سنتی با طرح‌های درآمدزا و اشتغال‌زای این شرکت آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، بخشدار مرکزی میبد هدف از حضور آن‌ها را تعامل و تبادل تجربیات دانست و افزود: تعاونی دهیاری‌های شهرستان میبد با ورود به طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی امروز به درآمدزایی و اشتغال‌زایی مطلوبی رسیده است.

محمدحسین قاسمی، همکاری دهیاران، فرمانداری و بخشداری و دیگر مسئولین را در این راستا بسیار مهم خواند و افزود: شرکت تعاونی دهیاری‌های میبد با سرمایه‌گذاری دهیاران در بخش‌های مختلف جمع‌آوری پسماند زباله، ورود در خرید ماشین‌آلات، ایجاد و راه‌اندازی کارگاه شن و ماسه و تولید قطعات بتنی توانسته است علاوه بر اقتصاد پویا، زمینه اشتغال بیش از 200 نفر را هم فراهم کند.

ابوالقاسم حسینی مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاری‌های میبد هم با تشریح فعالیت‌های این شرکت با اشاره به سرمایه‌گذاری یک میلیارد تومانی دهیاران در این بخش گفت: شرکت تعاونی دهیاری‌های میبد با اتکا به سرمایه‌های داخلی خود روند رو به رشدی را طی می‌کند.

معاون امور سرمایه‌گذاری و اشتغال روستایی دفتر امور روستایی و شوراهای آذربایجان شرقی هم در حاشیه این بازدید شرکت‌های تعاونی دهیاری‌های استان را جزء برجسته‌ترین شرکت‌های تعاونی در کشور عنوان کرد و گفت: این شرکت به‌ویژه در شهرستان میبد کارهای مهمی انجام داده‌اند.

خانم مرضیه شمالی اذعان کرد: شرکت تعاونی دهیاری‌ها در شهرستان میبد مشارکت همه‌جانبه در سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اقتصادی را عینیت بخشیدند.

وی گفت: امیدواریم این تجربیات را دهیاران ما به استان آذربایجان شرقی منتقل کنند و از تبادل تجربیات به اقتصاد پویا و اشتغال پایدار دست پیدا کنند.
آدرس کوتاه :