بازدید بخشدار مرکزی میبد از ظرفیت‌های ورزشی و صنایع‌دستی روستاها


بخشدار مرکزی میبد به همراه معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان و نماینده بانوان بخشداری مرکزی از ظرفیت‌های ورزشی و صنایع‌دستی روستاهای محمدآباد و رکن‌آباد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، بخشدارمرکزی میبد در حاشیه این بازدید گفت: با برنامه‌ریزی جدیدی که در بخشداری دنبال می‌کنیم فعالیت‌های ورزشی و صنایع‌دستی در روستاها به‌سرعت در حال افزایش است.

محمدحسین قاسمی بابیان اینکه رونق صنایع‌دستی و فعالیت‌های فرهنگی ورزشی در روستاها و به‌ویژه جهت بانوان روستایی موجب نشاط و شادابی و اعتماد و خودباوری روستاییان می‌شود گفت: در این راستا بخشداری با همکاری دهیاران و نماینده بانوان اقدام به مکان‌یابی و آماده‌سازی فضای مناسب آموزش صنایع‌دستی ازجمله کار بافی، تابلو فرش کرده است و در حمایت از بخش خصوصی ازجمله چرم‌دوزی دریغ نمی‌نماید.

قاسمی افزود: ازآنجاکه استقبال از این نوع صنایع‌دستی و فعالیت‌ها در روستا بیشتر شده است بخشداری سعی دارد با حمایت‌های مالی و تسهیلات پایه‌های اقتصاد و اشتغال‌زایی را در روستاها تقویت کند.

بخشدار مرکزی میبد برگزاری جشنوارهای غذایی، مشارکت در برنامه‌های فرهنگی و مذهبی و هنری را از دیگر برنامه‌های این بخش برشمرد و گفت: توسعه و ترویج و افزایش توان مهارت در بین روستائیان در خودکفایی اقتصادی خانواده‌ها و همچنین حضور در محافل اجتماعی از مقوله‌های مهم جامعه امروز است.

قاسمی تصریح کرد: تابه‌حال بیش از 5 کارگاه کار بافی، تابلو فرش و چرم‌دوزی در روستاهای بخش مرکزی میبد با کمک دهیاران و بخشداری و فعالان بخش خصوصی راه‌اندازی شده است و بیش از 200 نفر در این کارگاه‌ها آموزش‌دیده‌اند.


آدرس کوتاه :