بازدید بخشدار مرکزی میبد از اولین شرکت تولیدکننده چراغ‌های خورشیدی


بخشدار مرکزی میبد از اولین شرکت تولیدکننده چراغ‌های خورشیدی در ایران و تنها واحد تولیدی الکترونیک مستقر در شهرستان بازدید و مشکلات این مجموعه تولیدی دانش‌بنیان را موردبررسی قرارداد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از ایرنا، محمدجواد احمدی روز دوشنبه در این بازدید با تقدیر از فعالیت ارزشمند این شرکت تولیدی، حمایت از طرح‌های نوآور، خلاق و دانش‌بنیان را ضروری شمرد.

بخشدار مرکزی میبد در ادامه نسبت به حمایت از این واحد تولیدی که به دست جوانان پایه‌گذاری شده تأکید کرد و قول مساعد در پیگیری مسائل و مشکلات آن‌ها داد.

مدیرعامل اولین شرکت تولیدی چراغ‌های خورشیدی در ایران با اشاره به اینکه فعالیت آن‌ها از سال 89 شروع‌شده است، گفت: در سال 90 با دعوت پارک علم و فناوری یزد به‌عنوان اولین شرکت الکترونیک در این پارک مستقرشده و به فعالیت‌های پرداختیم.

سید محسن کمالی فیروزآبادی افزود: در سال 92 به دلیل یکسری محدودیت‌ها در ارتباط با عدم امکان فعالیت تولیدی در فضای پارک در آن زمان به میبد آمده و در شهرستان فعالیت تولیدی خود را ادامه دادیم.

وی ادامه داد: شرکت با سه نفر نیرو و با سرمایه یک‌میلیون ریال شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر نیز با همکاری 11 نیروی ثابت، 6 نیروی ساعتی و همچنین حدود 26 نفر نیروی شاغل غیرمستقیم در شهرهای یزد، مشهد، تهران و کرمان همچنان فعال است.

کمالی فیروزآبادی در ادامه یادآور شد: از سال 94 سرمایه در گردش شرکت به 2 میلیارد و 200 میلیون ریال رسیده است.

مدیرعامل اولین شرکت تولیدی چراغ‌های خورشیدی در ایران به ثبت اختراع و ثبت طرح صنعتی تولید چراغ‌های خورشیدی توسط این شرکت دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: شرکت به‌جز طراحی و تولید چراغ‌های خورشیدی از صفرتا صد در رنج‌های مختلف از 10 وات تا 110 وات، تولیدکننده انواع یو پی اس، چراغ‌های روشنایی مانند پروژکتور و پاور کامپیوتر نیز هست.

وی به عرضه تولیدات به تعداد یک هزار چراغ خورشیدی، 500 پاور و 50 یو پی اس در یک ماه اخیر در شهرهای میبد، یزد، تهران، کرج و مشهد اشاره کرد و محدودیت تولید را مرتبط به مشکل واردکردن مواد اولیه از خارج از کشور عنوان کرد.

وی در ادامه اظهار امیدواری به افزایش تولید در 6 ماهه دوم سال با تأمین شدن مواد اولیه کرد.

کمالی فیروزآبادی همچنین با گلایه از حمایت نشدن از سوی مسئولان ارائه‌دهنده تسهیلات خاطرنشان کرد: شرکت با جمعی از جوانان و با استفاده از سرمایه شخصی و گرفتن تسهیلات به‌صورت آزاد و مضاربه‌ای پا گرفته و فعال‌شده است.

وی گفت: چند سال پیش از بخشداری میبد به بانک سینا معرفی شدیم که باوجود گذشت زمان جواب رد دادند و دوباره از حدود چند ماه پیش نیز به دنبال جلسه‌ای در بیت امام‌جمعه میبد برگزار شد به پست‌بانک معرفی شدیم و متأسفانه هنوز تسهیلاتی دریافت نکرده‌ایم.


آدرس کوتاه :