بازدید امام‌جمعه میبد از پروژه‌های عمران روستاهای بخش مرکزی


امام‌جمعه میبد به همراه فرماندار، بخشدار مرکزی و تعدادی از مدیران ادارات و دهیاران روستاها از پروژهای عمران روستایی، روستاهای بخش مرکزی این شهرستان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، روشنایی ورودی شهرستان از سمت پل خورشید، ساماندهی خیابان روستای جهان‌آباد، میدان ورودی مزرعه کلانتر، آسفالت معابر روستای رکن‌آباد، قلعه وزیر رکن‌آباد، آب‌انبار مهرآباد، سامان‌دهی جاده روستایی سعیدآباد و عملیات اجرایی جاده دانشگاه علمی کاربردی ازجمله این پروژه‌ها بودند.

 امام‌جمعه میبد در این بازدید هدایت صنعت پاک گردشگری به مناطق روستایی را مهم دانست و افزود: توسعه و آبادانی روستاها به‌عنوان مناطق تولید محصولات کشاورزی و دامی و تقویت صنعت گردشگری باعث اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت به شهرها می‌شود.

حضرت آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه اکثر روستاهای بخش مرکزی در مجاورت شهر قرارگرفته‌اند بر اجرای طرح هادی، تفضیلی و برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت عمران روستایی تأکید کرد.

بخشدار مرکزی میبد هم در این بازدید توسعه صنعت گردشگری را هدف اصلی توجه به روستاهای بخش مرکزی عنوان کرد و افزود: این پروژه‌ها با مشارکت اداره راه و شهرسازی درزمینهٔ قیر یارانه‌ای، میراث فرهنگی درزمینهٔ مرمت و احیا و بنیاد مسکن در اجرای طرح هادی هستند که برای اجرای آن یازده میلیارد و چهارصد و پنجاه میلیون ریال هزینه شده است.

احداث رمپ، زیرسازی، سنگ جدول و آسفالت ورودی روستای جهان‌آباد به مساحت 600 مترمربع با یک‌صد و 60 میلیون تومان، ساماندهی ورودی روستای مزرعه کلانتر شامل زیرسازی، احداث میدان، سنگ جدول و آسفالت به مساحت 4 هزار مترمربع با 90 میلیون تومان هزینه، آسفالت خیابان داخل روستای مزرعه کلانتر به مساحت 2 هزار و 500 مترمربع با 9 میلیون تومان، زیرسازی، سنگ جدول، آسفالت و آزادسازی بخشی از راه روستایی و معابر رکن‌آباد با پانصد و 50 میلیون تومان، مرمت و تغییر کاربری قلعه وزیر روستای رکن‌آباد به هتل رستوران سنتی تا سال 95، مرمت و ساماندهی آب‌انبار مرکزی مهرآباد با یک‌صد میلیون تومان، ساماندهی جاده روستایی سعیدآباد شامل زیرسازی، سنگ جدول و آسفالت با سیصد و 25 میلیون تومان و خاک‌برداری، زیرسازی و آسفالت جاده دانشگاه علمی کاربردی به طول 200 متر از فعالیت‌هایی بود که در این بخش انجام‌شده است.

در ادامه امام‌جمعه میبد از گرمابه"سنتی – مدرن" یخدان هم بازدید نمود.


آدرس کوتاه :