فرماندار ميبد :

بارها هشدار داده ايم خانواده ها از بكارگيري ماهواره خود داري نمايند


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : فرماندار ميبد با حضور در مراسم افتتاحيه موسسه قرآني مشكات بفروئيه بيان داشت : راه نجات بشريت در اين جهان پر از ناملايمات و ابزارهاي پيچيده هدفمند در راستاي بي ديني و بي اخلاقي رسيدن به كلام وحي است .
فرماندار ميبد :


رجائي افزود : اگر بخواهيم نسل آينده نسل سالم ، متقي و نسلي باشد كه افتخار جهان شيعه باشد لازمه اينكار آشنايي هرچه بيشتر و عميق تر با كلام الهي است . دشمن با هدف ايجاد چالشهاي اخلاقي و ترويج افكار باطل از جمله بهائيت ، وهابيت شيطان پرسي و از اين دست با سلاح جنگ نرم به ميدان آمده .
وي مهمترين هدف آنها را كانون خانواده ها دانست و افزود : در اين راستا براي در امان بودن بايد هرچه بيشتر با قرآن آشنا شويم . حفظ قرآن بسيار خوب است ليكن بايد با ترجمه و تفسير آن آشنا شويم ، بايد به كمك بزرگان قرآن را به متن زندگي و خانواده ها ببريم و بايد به متن زنگي اجتماعي ما ورود پيدا كند كه تا حد زيادي هم در اين راه كار شده ، اگر قرآن دستمايه زندگي همه مسلمانان بويژه شيعيان باشد بازارها نبايد دچار ربا شود ، اقتصاد نبايد دچار ناملايمات و يا فساد شود ، شاهد رشد طلاق نبايد باشيم ، فرار از منزل توسط دختران و پسران نبايد در حد نگران كننده باشد .
رجائي تصريح كرد : با توجه به خطراتي كه اسلام و بويژه شيعيان را تهديد مي كند بايد از بدو تولد كودكان را در اين مسير قرار بدهيم . در مهد كودكها ، مدارس ، دانشگاهها و مراكز فرهنگي بايد فرهنگ قرآني را ترويج نمائيم . كساني كه با قرآن بزرگ شده اند و مأنوس باشند كمترين آسيب را در زندگي خواهند ديد .
وي خطاب به خانواده ها گفت : بيشترين دغدغه امروز خانواده ها زندگي دنيايي آنها ست و از زندگي آخرت كودكان و نوجوانان غفلت مي شود . فرزندان به پدر و مادر خوب نياز دارند نه ماشين و ويلاي خوب ، امروز همه ما بايد توجه داشته باشيم پدر و مادر خوب براي فرزندانمان باشيم .
وي بااشاره به رشد جمعيت در كشور بيان داشت : رشد كم جمعيت كشور ما بسيار نگران كننده است .
رجائي در خصوص استفاده از اينترنت و ماهواره توسط خانوادها بيان داشت : بارها هشدار داده ايم خانواده ها از بكارگيري ماهواره خود داري نمايند  و از محيط مجازي كه نوجوانان و جوانان آنها استفاده مي كنند با خبر باشند .
فرماندار ميبد از رشد آمار فرار دختران و پسران از خانه در استان يزد اظهار نگراني نمود و بيان داشت :  بايد همه دست در دست هم بدهيم و با كمك همديگر مشكلات را مرتفع نمائيم نبايد تنها به اميد مراكز فرهنگي و دستگاههاي دولتي بود . موسسسات قرآني يك حركت بسيار خوبي است كه بايد دنبال شود و با گسترش آن فرهنگ قرآني را هرچه بيشتر ترويج نمايند .

 

آدرس کوتاه :