فرماندارمیبد عنوان کرد:

ایجاد اشتغال با پرورش بز مورسیا موردتوجه باشد


فرماندارمیبد جلسه هماهنگی توزیع تسهیلات بز مورسیا در شهرستان گفت: به ظرفیت‌های خوب ندوشن و روستای رکن‌آباد بخش مرکزی برای پرورش بز و همچنین نگهداری بز در خانه‌ها با رعایت مسائل بهداشتی باهدف ایجاد اشتغال توجه شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، جلسه هماهنگی توزیع تسهیلات بز مورسیا در شهرستان میبد با حضور «سید مسعود عظیمی» معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد، «حسین فلاح» فرماندارمیبد، بخشداران شهرستان و جمعی از مسئولین استان و شهرستان در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

فرماندارمیبد در این جلسه گفت: با توجه به توجیه اقتصادی نگهداری بز مورسیا و نیز به وجو برای به وجود آوردن انگیزه در میان افراد خانواده و درگیر کردن بچه‌ها در حوزه اشتغال، پرورش بز در منازل نیز می‌تواند موردعنایت باشد.

حسین فلاح افزود: از حدود 8 تا 10 پیش با پیشنهاد‌هایی که داده شد و پیگیری‌هایی که صورت گرفت واردکردن 2 هزار رأس بز اسپانیای اصیل در دستور کار قرارگرفته است.

فلاح واردکردن این تعداد بز را طی دو مرحله عنوان کرد و افزود: این بز نژاد اصلاح‌شده‌ای از بز است که با تمهیداتی اندیشیده شده به هر خانواده‌ای هشت بز همراه با ارائه خدمات آموزشی داده می‌شود.

در این جلسه نیز به تشکیل کارگروهی با حضور مسئولین ادارات مرتبط با محوریت جهاد کشاورزی اشاره شد.


آدرس کوتاه :